Endised aretuskassid

Siin lehel koos kõik meie endised kassid. Just need, kes ei osale enam aretustöös ja on juba uute omanike juurde siirdunud. Kuna meie kasvandus on üsna väike ja kassid elavad koos perega, siis pole võimalik kõiki steriliseeritud / kastreeritud kasse enda juures hoida. Olen seda meelt, et mõnel kassil ongi rahulikum uues peres, kui meie “sabade kambaga” ringi lipata. Seepärast pakumegi soovijatele võimalust aegajalt ka soodsama hinnaga (nii 200-300€) soetada puhtatõuline umbes 1-5 aastane püha birma kass. Loomulikult on ka meil päris oma kasse, keda mingi hinna eest ära ei annaks. Nemad siis jäävad ka vanaduspõlves kodulemmikutena meie kodulehele ilutsema. Kui teil oleks huvi mõnele mei endisele aretuse kassile oma kodusoojust pakkuda, siis võtke minuga ühendust ja võib juhtuda, et mõni meie pärlike vudib peagi teie kodus ringi.

Allpool siis pisut nendest pärlikestest, kes on juba uues kodus oma päris pere juures.


Noelle Of Jekima's SBIb Noëlle Of Jekima’s,NL saabus meile 2011. Kodunimega kiisu NouEll (või Noeltchu) elas peamiselt Mirko toas ja peale Alizeé ta kassidest eriti kedagi ei sallinudki. Tema superägeda välimusega poeg, ChillBill, ilutseb ühe minu näitusebanneri peal. Kusagil 2013 aasta oktoobris tuli mul vastu võtta raske otsus ja temale uus kodu otsida. Nimelt pidi kasvandusse tulema uus aretusisane ja kasside arv oli juba viimase piirini täis. Nii saigi otsitud toredaid inimesi kellele teda usaldada. Suured tänud Sulle Maarika, et pakkusid oma kodusoojust meie armsale šokolaadinööbile.


Her Bliss Majesty 2016IC Bonbon Azur Her Bliss Majesty,RU saabus meile 2009 aastal Moskvast. Temast sai ühtlasi siis ka esimene emane kiisu meie peres. Her Bliss Majesty (kodunimega Bliss) nimi tähendas tõlkes “Tema Särav Kõrgus”. Blissi sugupuu kassid on Venemaal kuulsad puhta tumesinise tooniga silmade poolest ja seda kaunist värvi on ka Blissi omad. Enamus Blissi lapsukestest, A ja D pesakonnas, said ka omale sellised säravad kalliskivid. Kahjuks olid Blissi tiinused temale endale väga koormavad ja otsustasin lasta ta steriliseerida 2013 aastal. Õnneks kinkis Bliss meile potsaka Alizeé, kes on sünnitanud palju kenasi Sweet Katicat beebisi. Kui Noëlle jaoks uut pere otsisin, siis tutvusin mitme kena inimesega. Otsus Bliss loovutada sai tehtud kohe kui Tiiuga kohtusin. Lihtsalt vahest tundub kõik nii õige!  Meie kaunike kohanes Tiiu perega kiiresti ja nende 9 aastane laps ütles imelised sõnad meie Blissi kohta: “ta toob meie päevadesse nii palju rõõmu juurde!” Täname Tiiut ja kogu tema pere meie kalli Blissi poputamise eest.


Pretty-Elena ja Dita Sweet KaticatEE*Pretty-Elena Sweet Katicat on meie oma kasvandik ja võrratu Alizeé tütar. Pretty-Elena oli beebina vägagi kenake ja kujunes täiskasvanud kassina lausa imekauniks. Elas Elena meie aretuskassina hoopiski hooldusperes koos EE*Dita Sweet Katicat nimelise sõbrannaga. Neil birmaleedidel on ka mõlemal tehtud Facebooki konto ning sõpradeks muuhulgas ka palju Eesti birmade kasvatajaid. Pretty-Elena pesakond sündiski Sweet Katicat kasvandusest väljaspool. Kogu Montgomeri pere elas kaasa nende pisikeste birmakiisude kasvamisele ja mängudele. Sellest seiklusest sai meile kõigile eriline kogemus kogu eluks. Suur tänu teile kõigile, perekond Montgomeri!


Mathiew Moon StarIC Mathiew Moon Star Kimaya Azure,SK saabus 2013 aastal Slovakkiast. Mathiew selline tillukeste kõrvakeste-, paksu koheva kasuka- ja lilla maskiga birmapoiss. Olin juba mõnda aega otsinud uut isast kasvanduse emastele ja lõpuks leidsingi sobiva. Nimelt on mul alati soov rikastada muuhulgas ka kohalikku Eesti birmade seltskonda mõne uue liiniga. Selle eesmärgiga ei vali ma alati just omi kasvandikke aretuseks. Kuna Matu oli lepingu kohaselt kinnine aretusisane, siis polnud ta teistele kasvandustele paaritusteks saadaval. Nii nägid aretusplaani kohaselt järjest ilmavalgust Sweet Katicat G, H, J, K ja L kassilapsed. 2016 aastal sai Mathiewst mõnus potsakas kastraadihärra. Nimelt ei soovi ma kaua ühte aretusisast hoida. Aretusisase elu möödub tihtilugu teistest eraldi ja on  seetõttu pisut üksildane. Matu elab nüüd oma uues kodus Soomes. Tema uuteks sõpradeks on üks Eesti pere ja nende kaks vahvat last. Suur tänu meie lõvipoisi hellitamise eest Margele ja tema armsale perele!


2017Eleni2CH Eleni Pure Passion,PL saabus 2013 aasta suvel ja tõime selle särtsaka kaunitari koos mehega Poolast. Sellist haruldast kilpkonntabby maskivärvi ja põnevat sugupuud polnud varem Eesti kasvandustes aretuses kellelgi. Tere tulemast laigud ja triibud! Eleni tulekuga sain ka uue põneva kogemuse võrra rikkamaks. Nimelt on tema pärit kasvandusest, kus kasse toidetakse toortoiduga (toores liha, toidulisandid ja vitamiinid). Niisiis tuli palju lugeda ja õppida tema toitmise kohta. Eleni siis meie pere ehtne lihasööja tiiger. Temalt ka ilus neljane F-pesakond 2014 aastal ja kenad potsakad J-pesakonna Juveelid 2015 aastal! Eleni järglastest on läinud Soome aretusse kena punatabby isane CH EE*Frank Flame Sweet Katicat ning tütreke CH EE*Jewel Eliza Sweet Katicat lausa uue Eesti kasvanduse Jewels Twice esimene aretusemane! Nii sai ka Eleni “väljateenitud puhkusele” ja elab nüüd oma mõnusat lemmiku elu Tartumaal, ühe kena armastava pere juures. Suur tänu sulle Kaja meie vahvale tiigrile oma kodusoojust pakkumast!


Marilyn ja Uma Schrøder’s Unbelievable Uma saabus meile 2015 aasta maikuus Taanist. Pea kaks aastat sai seda pisikest imetegu oodatud ja nüüd lõpuks oli ta Eestis! Toreda iseloomuga ja hakkaja Umka. Koheva sabakese ja imeilusa sirelililla alatooniga silmadega preili. Oma kauni birmatüübiga sai ta meie kasvandusele kenaks täienduseks. Uma siis jällegi puhtalt aretuse eesmärgil kasvandusele toodud ja loomulikult kõigele lisaks temal eriline sugupuu. 2017 sünnitas Uma kaks imeilusat beebit. Uma tütar, Mercedes, on meie silmatera ja näituste staar! Teine tütar Marilyn asus koos Umaga elama Annely juurde ja mõlemad naudivad täiega oma uut elu ning teineteise seltsi. Suured tänud Annely, et pakkusid Umale sellist võrratut võimalust!


39565483_296435397828175_6850679772939288576_nIC EE*Demi Sweet Katicat  on meie esimene aretuskiisu, kes elas kasvandusest väljaspool. Aja jooksul oleme tema perenaise Marioniga palju rõõmsaid ja ka kahjuks kurbi hetki koos läbi elanud. Demi (kodunimega Amore) oli Sweet Katicat esimene uhkem näitusekass. Vaimustavaid hetki näitustelt ja ka ühe kauni kiisubeebi on ta mulle kingiks toonud. Nüüd Amorekene enam aretuses ei osale, aga pakub seltsi meie pisikesele Rebeccale. Marioni hoole all on siis juba teine meie kaunitar.


CH IT*Albafele’s Caesar 57417835_425921251531698_3499121065915842560_n

See Itaalia poiss sai toodud Eestisse 2017 aastal. Elas Sessu koos Kaire perega ja oligi meie kasvanduste ühine aretusisane. Seejärel sündis meie kasvanduses ka väike ports kenasi Sessukaid. Aastal 2019 otsustasime Kairega, et Sessu aretustöö on nüüd ka tehtud ning ta siirdus muretute kastraatide ridadesse. Selle sündmuse krooniks sai ontlik härra ka lõpuks oma pärispere. Katriin võttis ta meelsasti oma kiisuks ja Sessu sulandumine läks viperusteta. Soovingi ilusat elu meie vahvale Itaalia poisile põhjamaises Eesti kodus. Katriinile palju toredaid aastaid Sessu seltsis.


 

Ilmatar friendsCH FI*Demian Suomi100 Ilmatar

Mõnus paksu kasukaga tüdruk saabus meile Soomest 2017. Kallis sõber, Merja, oli pannud kiisule ka imetoreda nime Soome 100 aastapäeva puhul ning nende rahvuseeposest inspireerituna. Ilmatar elas meiega mõned aastad ja sai kaks väiksemat pesakonda (kokku kolm kassipoega). Kuna Ilmatar on loomu poolest suhteliselt püsimatu iseloomuga, siis otsustasin teda mitte kauem meie suures kassikambas pidada. Ilmatar reisis oma uue pere juurde 2019 aasta detsembris ja teda ootasid seal juba kaks vahvat tüdrukut. Ilmatari ülesanne on nüüd vanemale piigale peale kooli kodus seltsiks olla ja nooremaga lõbusaid mänge mängida. Aitäh sulle Kaidi!