LEGEND

TÕUSTANDARD

MASKIVÄRVID

AJALUGU

GENEETIKA

TERVIS

Tänapäeval loetakse birma kassi eliittõugude hulka. “Pühad kiisud” tõusevad teiste kasside hulgast esile oma võluva välimuse ja mõnusa iseloomuga. Nad on hästi kohanemisvõimelised ja sotsiaalsed loomad. Saavad enamasti hästi läbi pere teiste loomadega. Taluvad hästi ka laste vahel üsna ebamugavaid tähelepanuavaldusi. Üliviisakas kiisu ei põgene ka külaliste eest, vaid laseb ennast segamatult imetleda ja patseerib rahulikult ringi. Püha birma tõugu kass armastab kõiki pereliikmeid, aga valib nende seast välja ühe niinimetatud oma inimese. Ta on truu ja seltsiv kaaslane, kes oskab oma peremehele meele järele olla. Selline koeralik kass, kes võib pehme palliga mängides seda suus tassida ja isegi sulle tuua. Väga uudishimuliku loomana süveneb ta kõikidesse kodustesse toimingutesse. Omamoodi naljakas, kui birmakiisu tõsise näoga “abistab sul pesu sorteerida” või muretult arvuti klahvidele vajutades sinu sõnadesse numbreid ja ootamatuid tähemärke lisab. Ta armastab inimese lähedust ja pikutab meelsasti süles või läheduses. Ka armastab püha birma jutustada. Oma meloodilise häälega räägib ta hommikul ärganud või koju saabunud pereliikmele kõikidest oma tegemistes.

Sisuliselt on püha birma kass kokteil milles on harmooniliselt kokku segatud nende riikide rahvaste iseloomulikud tunnused, kus nad elasid:

  • võtke intuitsioon ja armastus kõige ebatavalise vastu, mille poolest erisuvad prantslased
  • lisage sinna juurde inglise vaoshoitus ja aristokraatsus
  • veidike idamaist saladuslikkust
  • tilk saksa kannatlikkust ja praktilisust
  • valage sinna segusse ameeriklastele omane spontaansus
  • värskendage kokteil armastusega seikluste vastu, mis eristab austraallaseid

ja saategi püha birma puhta veega!

Kui olete otsustanud püha birma kassi koju tuua, siis peate olema valmis temale pühendama sama palju aega ja armastust kui tema teile.

 

DSC_0406
Ilmatar ja Mercedes