Paw Academy G1 kursus

Paw Academy pakkus mulle ammu huvi, aga miskipärast võtsin päris pikalt hoogu ja kõhklesin. Sai isegi õpingute algust ühel korral edasi lükatud. Samas iseenda harimine ei jookse ju kunagi mööda külgi alla. Põnevus ja uudishimu said lõpuks ikkagi võitu. Omapärane fakt on see, et viimasel ajal olen õppinud kassinduse alaseid asju hoopiski võõrkeeltes. Osalesin 2022…Read more »

Aastaring sai jälle täis

Avastasin aasta viimasel päeval, et pole ammu siia miskit kirjutanud. Otsustasin ikkagi teha põgusa tagasivaate 2021 tegemistele. On olnud keerulised ajad kõigi jaoks, aga eks me hakkame juba tasapisi harjuma kogu selle uutmoodi Maailmaga. Nii võtsin minagi sel aastal rahulikult ja ei rapsinud väga mööda kassinäituseid ringi. Osalesin ainult kodustel Tallinna omadel. Augustis olime kohe…Read more »

Teemad, millest väga ei räägita

Täna soovisin siia kirja panna E2 pesakonna põnnide äreva sünniloo. Puudutades teemat, millest väga ei räägita… Juttu tuleb A ja B veregrupiga kasside paaritamisest ning järglaste eest hoolitsemisest. Vahel kassikasvatajad jagavad omi sellealaseid kogemusi, aga tavaliselt ikka ainult mõne üksiku sõbraga. Heal juhul satud mõnes foorumis selle teema peale ja saad natukene lugeda. Meie E2…Read more »

Baltic Winner Show 2021

“Lapsed, kes kui vangis eland pole ammu murul käind…” Selle tuntud lastelaulu sõnadega iseloomustaksin tunnet, kui meil õnnestus üle hulga aja jälle kassinäitusele saada. Baltic Winner Show 2021 sai ilmselt üle noatera toimuma. Nimelt lükati seda suurt näitust maikuus covid viiruse tõttu juba edasi juunisse. Suur oli nüüd kassirahva rõõm, kui jälle omi nunnukaid groomima…Read more »

D2 pesakond

Seekord tahan siin blogis jutustada põgusalt kassikasvataja argipäevast. Alustuseks nendest ärevatest hetkedest, kui on parajasti järelkasvu oodata. Sellel keerulisel ajal, kui kogu Maailmas möllab inimrassi laastav viirus ja igasugu piirangud riigiti kehtestatud, tuleb olla väga nutikas. Ainult nii saab kuidagimoodi seatud sihtide poole püüelda. Paaritus ja poegimine 2+2 reeglite raames. Riskides sellega, et loomakliinikud võidakse…Read more »

Tere tulemast Eestisse väike Tiiger!

Eile õhtul ta siis lõpuks saabus! Meie väike puhvis tiigrike! Sweet Katicat kasvanduse uhiuus “import kassike” on järjekorras juba nr 14! Ja minu süda juubeldab, sest taaskord said plaanid teoks! Nimelt olen juba mõnda aega mitmete kasvatajatega kirjavahetust pidanud ja uue isase kassipoja võimalusi kaalunud. Sobivat kassi kasvandusele ei ole lihtne leida ja iseäranis veel…Read more »

Sweet Katicat 11

Täna on Sweet Katicat kasvanduse 11 aastane sünnipäev! Mõtisklesin tänase päeva puhul natukene ka oma kasvanduse möödunud aastate üle. Koostasin viimati isegi eraldi lehekülje kõikide endiste aretuseks kasutatud kasside kohta. Soovin, et Sweet Katicat kasvandusel oleks ajalugu ja ma ei varja ega häbene omi kasse. Aretustööd ei tee lihtsalt lemmikloomade tootmiseks vaid püha birma tõu…Read more »

Viiruse varjus Läti näitusele

Riia näitusele sõit oli suht napikas, sest kogu Maailma kimbutav viirus on jällegi pead tõstmas. Siiski saime juba Riia kassiklubilt kinnituse, et näitust päris ära ei jäeta. Seekord siiski muudatused sisse viidud. Laupäeval vaid 1 ja 2 kategooria hindamine ning ülejäänud kassid pidid plaani kohaselt minema kohtunike lauale pühapäeval. Nii oli meie esialgne plaan ilma…Read more »

Väike vapper Brianna

Täna hääbus väike vapper Brianna…. Nüüd pole enam vaeva ega valu. Ei pea neelama arstimeid ega istuma tilguti all. Õhku jääb rippuma küsimus: Kuidas saab üks lihtne ussikuur niimoodi segi keerata pisikese särtsaka kassipoja kõhukese??! Kaks nädalat olen tänaseks vaeva näinud Brianna ja tema paari vennakese tervisega. Kaalumine-söötmine-ravimid-kaalumine-söötmine-ravimid… Ei ole vahet, kas on öö või…Read more »

See müstiline püha birma tüüp

Kassikasvataja teekond kassitõu aretamisel on suuresti  mõjutatud sellest, mida just tema antud tõu puhul tähtsaks või täiuslikuks peab. Sealjuures on veel ka palju kõrvalisi mõjutajaid. Näiteks kohtunike eelistused kassinäitustel, kassipoja soetajate eelistused ja ka teiste kassikasvatajate arvamused. Püha birma tõu puhul olen täheldanud viimasel ajal suures osas liikumist nn. “pärslase tüüpi” välimusega kasside suunas. Sellised…Read more »