Tallinna tõukassinäitus ja Eesti parimad

16 ja 17 veebruaril toimus selle aasta esimene FIFe tõukassinäitus meil kodulinnas. Kuna noorukesi kasse on kasvandusel juurde tulnud, siis läksid avaklassi mõned omad kasvandikud ja muidugi nüüd juba “täisealine” lapsstaar Xara. Esimese näitusekogemuse sai ka Eliisa laupäeval oma hurmava QuinTeniga. QuinTen Sweet Katicat on vahepeal ka juba potsakaks noorhärraks sirgunud ja tuli Tartust koos…Read more »

S – pesakonna pudinad

Veel 2018 lõpus tuli ilmale Kalindi teine pesakond. Kuna tal õnnestus Mateoga koostöös imekena birmapoiss Primer, siis otsustasin selle paarikese veelkord kokku panna. Õnneks polnud neil endil ka midagi selle vastu. Nagu selgus, siis S-pesakond kujunes juba palju suuremaks ja tubli emme sai kogu poegimisprotsessiga kenasti hakkama. Kalindi on nüüd juba kogenud lapsevanemana vägagi hoolitsev…Read more »

Kirev novembrikuu

November on nimelt juhtumisi ka minu sünnikuu. Loomulikult ei ole see midagi väga eriskummalist, aga meelsamini ma inimestele seda ei maini. Olen märganud, et kummalisel kombel suhtutakse eelarvamusega “novembri lastesse” ja noogutatakse imelikult … “ah sa oled selles tähtkujus sündinud “… No jaa, nagu saaks keegi valida millal ja kuhu ta täpsemalt sünnib. Kuna seekord…Read more »

Minu väike kiisuvilla projekt

Õigupoolest sai see projekt alguse Facebooki käsitööhuviliste grupist. Sealt leidsin sellise põneva Uhtna talu, kus kasvatatakse angoorajäneseid ja lambaid. Kindlasti veel palju põnevaid loomi, aga nemad ei puutu hetkel asjasse. Nägin, et nende juures valmistati koerakarvast lõnga, siis läkski mul väike pirnike peas põlema. Töökaaslase Anneliga sai veel nõu peetud ja otsustasingi väiksese kiisuvillaprojekti liikuma…Read more »

2018 World Show väikesed viperused

Juba varakult hakati kassimaailmas oktoobrikuu plaane tegema, sest seekordne World Show 2018 korraldamine oli Soome planeeritud. Nii tegin minagi mõningased ettevalmistused juba nii pool aastat ette. Nimelt andsid tuttavad soomlased märku, et Tampere hotellid täituvad kosmilise kiirusega. Jagasin kohe ka sellekohast infot meie Eesti Birmaklubi liikmetele ning broneerisin igaks juhuks ka hotelli. Ka Andre oli…Read more »

Sweet Katicat kasside 2018 aasta südameuuringud

Nädala alguseks, 24-ndaks septembriks, oli planeeritud meie kasvanduse kassidel südameuuring. Erilist põhjust selleks ei ole, aga igaks juhuks olen aegajalt mõnda aretuskassi ikkagi lasknud uurida. Seekord siis meie 2 aastane aretusisane Mateo ja nooruke Soome preili Ilmatar.  Soomes tehtud statistika põhjal ei ole püha birma tõugu kiisudel südameprobleeme väga sageli diagnoositud. Eestis selline statistika üldse…Read more »

Sügishõnguline Riia kassikas

Toimus näitus 15-16 septembril. Päeval oli Riias küll üsna soe, aga tuules kohati tunda juba sügise lähenemist. Andre kõndis sellegipoolest veel ringi paljaste säärtega ja minul võttis kohati jahedus ikkagi õlgu väristama. Meie seekordse sõidu tegi omanäoliseks asjaolu, et veetsime Riias lausa kaks ööd. Kuna meil polnud hetkel kodus ringi tatsavaid pisikiisusi, siis avanes ka…Read more »