Aastaring sai jälle täis

Avastasin aasta viimasel päeval, et pole ammu siia miskit kirjutanud. Otsustasin ikkagi teha põgusa tagasivaate 2021 tegemistele. On olnud keerulised ajad kõigi jaoks, aga eks me hakkame juba tasapisi harjuma kogu selle uutmoodi Maailmaga. Nii võtsin minagi sel aastal rahulikult ja ei rapsinud väga mööda kassinäituseid ringi. Osalesin ainult kodustel Tallinna omadel. Augustis olime kohe suurema kambaga väljas. Seekord korraldas Eesti Kassikasvatajate Liit Felix ise püha birma erinäituse. Kuna meie väike Tigrik sai maikuus uhke Baltic Winner tiitli, paigutatigi tema pilt postrite peale ning kataloogi esikaanele.

Selleks ajaks oli Tigrikust juba sirgunud ontlik noorhärra ja tema puberteet möllas ka täiega. Ehk siis peale noorukese Bianca ei saanud ta küll ühegi meie vanema kassiprowwaga läbi. Nii elasid need kaks noorukit teistest eraldi ja muretsesin hirmsasti kuis noorhärra näitustel peaks käituma. Seega keskendusin teistele kassidele ja teda kaasa ei võtnudki. Sweet Katicat kasvandusest “krabasin kaasa” lausa neli kassi ja lisaks osalesid ka mõned meie kasvandikud koos oma perenaistega. Suur pidupäev siis!

Birmade erinäitust oli kutsutud vedama meie Yoga kasvataja ja kohtunik George Dorgiakis. Kauneid birmakaid erinäitusel õnneks jagus ja sain toreda võimaluse pildile püüda oma kolm kasvandikku CH EE*Zlatan Sweet Katicat, CH EE*Bruce Sweet Katicat ning PR & SC EE*Isabella Sweet Katicat. Isabellal oli Zlatanile ka miskit öelda … nagu ikka.

CH EE*Zlatan Sweet Katicat sai uue Champion tiitli! Tänan teid nende kassihärrade kena groomingu ja hoolitsuse eest Merike, Eva-Maria ja Indrek! (pildid allpool)

Püha birma erinäituse kauneimaks püha birma kassiks sai pärjatud Soomes elav kiisu. Tema oli ühtlasi ka parim emane. Allpool pildil ongi siis kiisud vasakult paremale – parim noor, parim kassipoeg, parim emane, parim emane kastraat ja parim isane püha birma. Meie kaks kasvandikku siis siin pildil.

Zeta Queen Finale / Harebell Unni Othelia / Chirybirys My Darling Ipi / Isabella & Bruce Sweet Katicat

Sellel näitusel sai Sweet Katicat kasvanduse kassidele osaks nii rõõmu kui ebaõnnestumist. Nimelt esines meie CH EE*Bruce Sweet Katicat suurepäraselt ja sai kahel korral nominatsiooni paneeli!! Meie pisikene Bruce, keda Raigo ja Marielle kunagi lutipudeliga õdedele-vendadele järele aitasid. Milline superilus suur isane kass on temast kasvanud! Kõik kasvataja pilgu läbi tehtud ennustused läksidki täide! Saadud sertifikaatide tulemusel sai ka Championi tiitel temale!

Kahjuks ei läinud nii hästi meie Xaral. IC Xara Medicat*SK on puudu ainult 1 sertifikaat, et lõpetada Grand International tiitel. Samale sertifikaadile konkureeris sel päeval ka teine emane. Kohtunik kaalus pikalt kahe kauni kassi vahel ja otsus tuli raskelt. Kohtunik George Dorgiakise väitel olen mina küll tema väga suur lemmikinimene , aga andis siiski napilt sertifikaadi teisele (niisiis ei mingit korruptsiooni). No ilmselgelt olin Xara liiga vara kodust välja toonud. Olid tal ju aprillis beebid ning peale kolmikute eest hoolitsemist ei olnud just parimas konditsioonis. Pisut paremini läks meie kallil Mercedesel, kes sai ülikõrges klassis kaks CACS sertifikaati. Tema viimane C2 pesakond jäi novembrisse ja näitusevorm oli kenasti taastunud. Siiski seekord paneeli ei pääsenud. Emaste kassidega on ikka keeruline, kui vahel poegimised plaanis.

Uue Premior tiitliga on nüüd ka PR & CH EE*Jewels Eliza Sweet Katicat! Kallis Kaire tänan sind sõpruse eest ning selle eest, et ikka näitustel osaled ja minu toredaid kasvandikke näitad! Ootan juba sinu enda kasvanduse kaunikest järgmisele näitusele. Näeme jälle!

Muidugi oli selle päeva suurim üllataja kastraatide klassis esinev PR & SC EE*Isabella Sweet Katicat. Minu üks uhkemaid kasse ja praegugi näitustel esinev kodulemmik. Temal olid ka kohtuniku võrdlusel konkurendid ning ikkagi leidsin Isabellakese paneelis teiste kassidega rinda pistmas. Nii tulid mõlemad Best In Show võidud Isabellale!! Bruce ja Isabella paneelis tehtud pilte siis allpool.

Kuum Eesti suvi jõudis lõpule ja meie Xara D2 pesakonna pisike Dolores asus oma pikale teekonnale. Tema on Sweet Katicat kasvandikest siiani kõige kaugemale lennanud kassipoeg. Nimelt sai tema uueks koduks Réunioni saar kaugel India ookeanis ja Madagaskari lähistel. Selle projekti õnnestumiseks oli vaja mitme inimese ühist pingutust. Lemmikloomade transpordi firma esindaja võttis minu käest pisikese Dolorese ja lendas temaga koos Prantsusmaale. Seal sai pisikiisu enda hoole alla uue omaniku ja minu ühine hea sõber. Dolores veetis Prantsusmaal paar nädalakest ja siis lendas Thierry oma silmaterale järele. Suured tänud kõigile selle peadpööritava seikluse korraldamise ja õnnestumise eest!

Silvia, Cécile and Thierry thank you all!

2021 aasta sisse mahtus meil kolm pesakonda ja kokku 9 kassipoega. Oleme juba mõnda aega uuel ringil ning D2, E2, F2 põnnid sirgunud kenadeks noorteks kassideks. Meiega jäi nendest Eloise Sweet Katicat ja tema on kasvanduse vanimate emaste liini pidi siis neljas põlvkond. Pärineb see liin Venemaa ühest kasvandusest ja esimese kassikese kasvataja oli minu mentoriks ning juhendajaks just algusaastatel.

Nüüd jõuangi oma pajatustega aasta viimase kassinäituseni. Kogu oma kahtluste ja kõhkluste kiuste otsustasin novembris Tigrikuga ikkagi avaklassis osaleda. Nüüdseks on väikesest triibikust kasvanud kopsakas kuue kilone isane kass. Harjutasin lausa tema hoidmist kodus, et käed ikka vastu peaks. Niisiis sai minu “treenighantel” puhtaks pestud ja jõudsime föönitamiseni. Selgus tõsiasi, et see vuhisev asjandus ei sobi Tigrikule kohe mitte. Muud ei jäänud üle, kui tuli kasukas elutoa kamina ees sõna otseses mõttes kuivaks joosta ja kammida. Mööda tube jooksmisel aitas kaasa ka Andre ja mina muudkui kammisin. Selline meetod oli meil esmakordne, aga osutus kasuka eripära silmas pidades vägagi tõhusaks. Jätsin kõik emased kassid seekord koju ja siirdusin oma “sangpommiga” näitusesaali. Tigriku kasvataja Janna kirjutas mulle, et näitusel osaleb seekord король прайда! No muretsesin mis ma muretsesin, aga miskit actionit härra poolt ei järgnenud. BW´21 MD*Mira Shanti Fantastic Tiger talus kõik kohtunike poolsed tähelepanuavaldused stoilise rahuga. Tigrik sai isegi kohtunik Alexey Shchukini poolt nominatsiooni paneeli. Jagasin noorukesele händlerile juhendeid hoidmise kohta ja Tigrik jutustas paneelis kõigile häälekalt oma näituse emotsioonidest. Tulemuseks on meil nüüd kaks CAC sertifikaati ja suur kogemuste pagas. Allpool saab vaadelda meie täiskasvanud Tigriku ilupilte. 2021 aasta oli tema aasta! Noorest kiisust sirgus vägev härra ja loodetavasti ka meie tulevaste kassipoegade isa. Tigrikust on saanud ka ontlik ponks poiss, kes magab mul voodis jalgade juures ja nurrub õrna falsetiga frr-frr!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s