“Lapsed, kes kui vangis eland pole ammu murul käind…” Selle tuntud lastelaulu sõnadega iseloomustaksin tunnet, kui meil õnnestus üle hulga aja jälle kassinäitusele saada. Baltic Winner Show 2021 sai ilmselt üle noatera toimuma. Nimelt lükati seda suurt näitust maikuus covid viiruse tõttu juba edasi juunisse. Suur oli nüüd kassirahva rõõm, kui jälle omi nunnukaid groomima ja näitama sai tulla. Siiski oldi ettevaatlikud ja igasugu piirangute tõttu jättis nii mõnigi tulemata. Isegi üks Soome kohtunik teatas viimasel hetkel, et ei tule ja asendati teisega. Kassid jaotati kaheks grupiks, et oleks saalis korraga vähem rahvast. Hommikupoole tulid hindamisele 1 ja 2 kategooria kassid. Peale lõunat said nemad koju ja kohtunike ette astusid 3 ja 4 kategooria iludused. Kõikide osaliste turvalisuse tagamiseks oli paigutatud ka kassipuuride lauad suurte vahedega. Kuna maski kandmise seadus Eestis lõppes, siis oldi saalis enamasti ilma maskita. Kataloogis registreeritud kokku 155 kassi ja esindatud Eesti, Läti, Leedu, Soome, Itaalia ning Hispaania. Püha Birma tõugu kasse kohal 11 ja nendest enamus Eestist. Lisaks üks imeilus Soome “rusettikone”. Üldiselt oli seekordne BWS korraldatud palju tagasihoidlikum. Võrreldes siis 2018 aastal Tallinnas korraldatud suurejoonelise Baltic Winner Showga, kus meil ka õnnestus osaleda. Sellegipoolest olime kõik õnnelikud, et meie Felix klubi üldse sellisel keerulisel ajal sellise tähtsa näituse korraldas!!

Sweet Katicat kasvanduse kassidest olid registreeritud peamiselt noored. Reeglid on erilise olukorra tõttu muudetud ja said osaleda ka need, kes polnud varem näitusel käinudki. Tavaliselt nii tähtsale näitusele algajaid ei saagi registreerida. Nüüd osalesidki avaklassis suvises “bikiinivormis” Bianca ja tema ontlik vend Bruce. Samuti registreerisin noorte klassi meie Tigriku. Tagatipuks veel uhke koheva kasukaga Isabella. Isabella näitas (naljaga pooleks), et “mõnel meie kassil on pisut rohkem karvu ka”. Kogu selle transpordipuuride ja näituse tarvikute killavoori transportimisel tuli appi minu pensionärist ema. Temale oli selline teistsugune päev vägagi meeltmööda ja olen talle abi eest piiritult tänulik. Meie kassid olid jagatud kahe kohtuniku vahel – Marina Vinkel Eestist ja Kai Ruonala Soomest. Pidasime hindamise järjekorral teraselt silma peal ja nagu arvata oli, siis kattusid mõnede kasside näitamise ajad. Nimelt olid Bruce ja Bianca samal ajal erineva kohtuniku laual hindamisel. Isabella kohe peale Bruce etteastet. EE*Bruce Sweet Katicat esitlejaks oli tema omanik ja minul hulga lihtsam. Aitäh Eva-Maria ja Indrek! Te olite väga tublid!

Sinise maskiga kassid hindamisel järgemööda ja peale Bruce oli järjekorras kohe Isabella. Jätsin Bianca kohtuniku ja enda ema hoole alla ning ruttasin Isabellat esitlema. SC EE*Isabella Sweet Katicat oli nüüd (kuue aastasena) esimest korda steriliseeritud kasside avaklassis ja Soome kohtunik uuris teda hindava pilguga. Siis naeratas laialt ja hakkas rootsi keeles Isabellaga kudrutama!! Vaatas mulle kelmikalt otsa ja ütles, et räägib alati oma loomadega mesijuttu rootsi keeles. Isabellale oli muidugi meeltmööda selline kudrutamine ja keerutas ennast laual nagu oskas. Sain ühe uduse pildi… Hindeks saime Ex1 ja CAP sertifikaadi. Mr.Kai palus Isabellat ka emaste võrdlusele tagasi tuua. Kiirustasin siis kohe uuesti Biancat esitlema. Temal oli nimelt konkurendiks teine pruuni maskiga emane. Nii tuli otsustada, kellele CAC sertifikaat ja kellele mitte. Kohtuniku arvates oli ikkagi teine kass pisut rohkem juba välja kujunenud ja intensiivsema pruuni värviga. Nii sai vibalik EE*Bianca Sweet Katicat hindeks Ex2. Veel üks meie kasvandik, EE*Zlatan Sweet Katicat, oli ka oma perenaisega näitusel. Seega kokku 3 pruuni maskiga birmat. Reeglid näevad ette, et kui on vähemalt kolm sama värviga kassi, siis valitakse BIV (Best In Variety) ehk värvi parim. Kohtunik Marina Vinkel otsusel läks BIV ka tollele teisele pruunile emasele. Niisiis kiisu omanikul kohe eriti magus võit. Tubli poiss Zlatan sai ikkagi CAC sertifikaadi. Mina kiirustasin seejärel jälle teise kohtuniku juurde oma Isabellat näitama. Emaste võrdlusel oli kolm kassi ja Isabellat võrreldi exotikutega. Jeppiii Isabellakene tõi meile võidu ja pääses paneeli!! Nii sai minu suur armastus SC EE*Isabella Sweet Katicat taaskord Baltic Winner Showl nominatsiooni!! Pühapäeval tal küll paneelis nii hästi ei läinud ja BW tiitel läks exotikule. Sellegipoolest olen mina üliõnnelik ka exotiku omaniku Urve üle! Palju palju õnne Urve ja BW’21 SC X-Treme Snowy Doll! Võit tuli ju ikkagi Eestisse!!

Meie kõige kuumem täht sel nädalavahetusel oli nooruke MD*Mira Shanti Fantastic Tiger. Tema rahulik olek ja mõmmi moodi tatsumine võlus järgemööda kohtunike südameid. Kui Tigriku hindamiseks kohtuniku ette lauale panin, siis ütles Marina Vinkel lihtsalt “WOW!!” Kõik tuli siiski üksipulgi üle uurida ja kiidusõnu jätkus. Tigrik istus ilusti vaikselt targa näoga ja kuulas kohtuniku juttu. Lõpuks sai meie kopsakas juunior hinnanguks Ex1 ning samuti nominatsiooni paneeli! Vaikselt hingesopis olin ju seda lootnudki ja rõõm oli suur! Seega ju kaks meie kasvanduse kassi nomineeritud!

Pühapäeval oli Tigrikul vaja paneelis rinda pista jällegi ühe noore exotikuga. See exo oli samuti Urve kaunis kiisu. Niisiis jällegi kaks Eesti kassi omavahel mõõtu võtmas. Kohtunike üksmeelsel hinnangul tuli seekord siiski võit ja uhke Baltic Winner tiitel meie noorukesele Tigrikule. Suured tänud kohtunikele ja muidugi Tigriku kasvatajale Janna Silonosovale. Janna kirjutaski õhtulpoolikul, et me oleme Tigrikuga mõlemad tema lemmikud!! Minu lemmikud on omakorda Merike koos Zlataniga ja Eva-Maria koos Brucega.

Meie kasvanduses on nüüd esimene sellise uhke tiitliga kass!

BW’21 MD*Mira Shanti Fantastic Tiger!

Allpool Baltic Winner Show ametlikke profifotosi:

Rõõm ja mure käivad ikka käsikäes – Seekord siis killukene muretsemist ja hiiglamapalju rõõmu!!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s