Viiruse varjus Läti näitusele

Riia näitusele sõit oli suht napikas, sest kogu Maailma kimbutav viirus on jällegi pead tõstmas. Siiski saime juba Riia kassiklubilt kinnituse, et näitust päris ära ei jäeta. Seekord siiski muudatused sisse viidud. Laupäeval vaid 1 ja 2 kategooria hindamine ning ülejäänud kassid pidid plaani kohaselt minema kohtunike lauale pühapäeval. Nii oli meie esialgne plaan ilma hotellita läbi ajada. Hommikuks kohale sõita ja õhtuks kodus tagasi olla. Siiski oli riigimeestel kassirahvale varuks väikesed ootamatud üllatused. Nimelt alates 00:00 ööst vastu laupäeva tuli Eestist Lätti minejatel jääda kaheks nädalaks isolatsiooni!! Seega broneerisin kiirelt Riias juba tuttava hotelli ja startisimegi reedel Läti poole. Samas oli see ka mõnus, sest hotelli jõudes saime nautida pakutavaid mugavusi ja hommikul puhanuna näitusele liikuda. Mõned Rixwelli pildid ka siia. Erinevus eelmiste kordadega oli vaid selles, et hommikusöök anti meile pakiga numbrituppa viimiseks. No ja muidugi oli meil seekord kaasas ka ainult 1 kass, Xena.

Laupäeval näituseplatsile jõudes nägime kohe, et saalis on tõesti lahedalt ruumi ja kasse suht vähe kohale tulnud. Kataloogis kahe kategooria peale kokku 84 kassi. Korraldajate kiituseks pean märkima, et selline hommikuse ja õhtuse hindamise variant meeldis hirmsasti minu abikaasale. Oli ju võimalus ühe päevaga kaks sertifikaati saada ja kogu nädalavahetus polnud “rikutud”. Niisiis oli hommikupoolikul Xena kohtunikuks Mrs. Mira Fonsen, kes üle lahe Soomest kohale sõitnud. Tema ettevaatlikult lausa maskiga kasse üle vaatamas. Samas pean märkima, et külastajate jaoks oli näitus suletud ja maske väga näha ei olnudki. Xena piidles seda maskis inimest üllatunud näoga ja lasi alandlikult igatpidi uurida. Mira Fonsen kiitis Xena suurust, ilusat silmavärvi ja kirjutas kokkuvõtteks “Sweet Type!” Vaatas ka sokid-kiilud üle ja kinnitas, et igati paneeli vääriline kass. Kuna meil konkurente ei olnud, siis saime ka kohe nomineeritud! Kolmas CAC sertifikaat andis Xenale ühtlasi Champion tiitli ning meid viidi üle kõrgemasse klassi. Paneeli oli pääsenud kokku kolm emast Eesti kassi. Peale Xena veel üks lilla maskiga emane birma ja uhke must pärslane. Pärslane võttis ka võidu!

Edasi oli ette nähtud lõunapaus ja peale seda tee juba uue kohtuniku lauale. Teiseks kohtunikuks oli meile juba vana tuttav, Eesti kohtunik Mrs. Olga Komissarova. Tema ei leidnud ka Xenal ühtegi takistust, et CACIB sertifikaat välja anda ning paneeli saata! Niisiis meie näitusteajaloo jooksul esimene kord, et kass saab ühe päeva jooksul kaks korda BIS NOM!! Õhtupooliku parimate valikus ei olnud teised hommikused kassid paneeli pääsenud. Niisiis täitsa uued näod Xenaga võrdluses. Üks kaunis pruuni maskiga Läti päritolu püha birma ja mõnus ümarik exotik. Ka seekord polnud birmadel õnne ja kohtunike valik langes exotiku peale. Selle kauni kassi omanik muide sama, mis juba tuttaval mustal pärslasel. Pärit Eestist ja juhtumisi minu ammune tuttav. Palju palju õnne Urve!!

Pean siinkohal ikkagi märkima, et kassinäitus on ilmselgelt väga väsitav just meespoolele. Päeva teisel poolel hakkas mehi nagu loogu langema. Kes pikutas toolis ja kes tegi pingil “planku.” Stiilinäited allpool…

Nagu ülevalolevatelt piltidelt näha, oli korraldatud kõik läbimõeldult ja inimeste turvalisust silmas pidades. Suured vahemaad kassipuuride ja ka Best In Show publiku vahel. Ka ei saanud omanik kassi otse kohtuniku lauale panna, vaid tuli joone taga seista ja abistaja kätte ulatada. Ühesõnaga vägagi uudne kogemus ja samas üldsegi mitte negatiivne. Kokkuvõttes oli tore õnnestunud näitus ning palju positiivseid elamusi. Aitäh korraldamise ja sooja vastuvõtu eest Läti CFCA Kassihuviliste Klubide Ühendusele!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s