Photo_litter_G
IC EE*Demi Sweet Katicat
SBIf
CH Mathiew Moon Star Kimaya Azure, SK
SBIc
3*NOM! 3*BIS!

FIV/FeLV – negatiivne

FIV/FeLV – negatiivne
HCM/RCM scan – normaalne
PKD – geenitüübi mittekandja N/N

G – 02.01.2015.

SUGUPUU

sugulusaretus kuni 5 põlvkond 0% ja üldine kokku 29,1%

FACEBOOK GALERII

NIMISUGUVÄRVKVALITEETSTAATUS
GordonGriffinbabybluepawSBIalemmikuus omanik Kristiina,
Tallinnast

Emaks sai Sweet Katicat D-pesakonna kasvandik Demi (kodunimega Amore). Demi elab meil hoopis kasvandusest väljas Marioni peres, kes kogu selle paarituste ja tiinuse tralliga tegi minuga usinat koostööd. Vaja oli ju kassi transportida ja jälgida tiinuse ajal. Seda pesakonda sai juba 2014 aastal pikalt planeeritud. Kuidagi ei õnnestunud meil Amore käest järeltulijaid saada. Pika ootamise ja katsetuste peale tuli lõpuks Sweet Katicat kasvanduses ilmale see pisike birmapoiss. Kuna Demi on meie kasvanduse säravaim näitusekuninganna, siis olin üliõnnelik selle pisikese printsi sünni üle. Issiks sai ka esmakordselt meie kinnine aretusisane Mathiew Moon Star. See tähendab seda, et Mathiew lapsukesed sünnivadki ainult Sweet Katicat nime all.

Mathiew Moon Star tervise kohta on tehtud ka lisauuringuid, nimelt südame skannering ja kõik oli Mathiew südamega korras. Ka neerude uuring on tehtud ja ta ei ole PKD geenitüübi kandja.
Püha Birma Eesti Tõuklubi hakkas andma 2014 aastal välja tunnusmärke nendele pesakondadele kelle vanematel on tehtud täiendavaid terviseuuringuid. Meie G-pesakond sai ka sellise märgi. Kassipoegade vanemate terviseuuringuid ei tehta kartuses, et kassid võivad olla haiged. Iga kohusetundlik kassikasvataja teeb terviseuuringuid oma aretusloomadele. Nii on kindlam saada kasvanduses terveid tugevaid kassipoegi.

Demi lapsukesele sai ka nimi koos Marioniga valitud. Nimi Gordon tähendab “suurt küngast” ja Griffin “tugev isand”, siis sai kokku vägagi isane nimi sellele vahvale põnnile.

Kahjuks (või õnneks?) ei tulnud GordonGriffin aretuse kvaliteeti vaid kodulemmik. Valge värvi laigud keelatud kohtades välistasid selle. Tüübilt, olekult ja iseloomult imeline põnn sai väga palju tähelepanu. Oli ta ju üksiklaps ja seetõttu jaguski temale topeltports kallistusi! Tema pildid räägivad juba ise kui eriline ta lapsepõlv meie juures oli.