Tänapäeval loetakse birma kassi eliittõugude hulka. “Pühad kiisud” tõusevad teiste kasside hulgast esile oma võluva välimuse ja mõnusa iseloomuga. Püha birma kassi iseloom on täpselt niisama kaunis, leebe ja võluv, nagu tema välimuski. Käitumiselt on ta graatsiline, majesteetlik ja tasakaalukas. Iseloomu poolest äärmiselt õrn, armastav, sõbralik ja läbinisti hea iseloomuga. Ta on kindlasti ka uudishimulik, natuke vallatu ning väga intelligentne kiisu.

Püha birma kassid on hästi kohanemisvõimelised ja sotsiaalsed loomad. Saavad enamasti hästi läbi pere teiste loomadega. Taluvad hästi ka laste, vahel üsna ebamugavaid, tähelepanuavaldusi. Üliviisakas kiisu ei põgene ka külaliste eest, vaid laseb ennast segamatult imetleda ja patseerib rahulikult ringi. Püha birma tõugu kass armastab kõiki pereliikmeid, aga valib tavaliselt nende seast välja ühe niinimetatud oma inimese. Ta on truu ja seltsiv kaaslane, kes oskab oma peremehele meele järele olla.

Birma ei muutu kunagi agressiivseks ega metsikuks. Tema graatsiline mäng on väga lõbus ja koomiline vaatepilt otsekui köitev etendus, mida arukas loom paistab ka ise hästi hästi teadvat. Birmad armastavad mängida ning teevad seda kuni vanaduseni. Mängides vahel selline koeralik kass, kes võib pehme palliga mängides seda suus tassida ja isegi sulle tuua. Väga uudishimuliku loomana süveneb ta kõikidesse kodustesse toimingutesse. Omamoodi naljakas, kui birmakiisu tõsise näoga “abistab sul pesu sorteerida” või “põrandat pühkida” ning muretult arvuti klahvidele vajutades sinu sõnadesse numbreid ja ootamatuid tähemärke lisab. Ta armastab inimese lähedust ja pikutab meelsasti süles või kusagil läheduses. Ka armastab püha birma kass “jutustada”. Oma meloodilise häälega räägib ta hommikul ärganud või koju saabunud pereliikmele kõikidest oma tegemistes. Iseloomu poolest on selle tõu juures esikohal ikkagi olnud sõbralikkus ja rahulikkus. Majesteetlik ja kaunis kiisu askeldab meelsasti sinu kodus ning naudib sinu seltsi. Birma kassid ei ole erilised ronijad, pigem eelistavad mängida põrandal ning puhata diivanil.
Ehkki Birma kass on läbini heatahtlik, oskab ta siiski oma väärikal moel anda nina pihta sellele, kes tema tüütamise või kiusamisega üle igasuguse piiri on läinud. Ka on iseloomulik birma kassile ärevuse hetkel häälitsemine, mis kõlab umbes nagu “pht-pht-pht”!

Kuna Birma kass on seltskondlik olend, on ta rahul ja õnnelik inimeste seltsis, kuid kannatab väga, kui on pikemaks ajaks üksi jäetud. Sellisel juhul tasuks kaaluda lisaks teise kassi võtmist, et neil oleks omavahel seltsim.

Inimene, kellel on õnn saada oma sõbraks püha birma kass, mõistab peagi kui palju see imeline loom oma armastusega mõjutab tema elu ja kodu.