Elmo ja Elena Sweet Katicat

Märkamatult ongi kätte jõudnud kojumineku aeg. Meie E-pesakonna marakratid lähevad täna oma uutele seiklustele vastu. Üliarmsad ja tegusad kiisud! Nagu mul tavaks saanud oma kasvanduse kassipoegadele iseloomustus kirjutada, siis ka nende pisikiisude kohta pisut lähemalt…

DSC_0070Loved-Elmo sai omale nime imekiirelt. Ta kohe oli nii Elmo moodi ja meelepärane oli ka selle nime tähendus – armastatud. Oh seda vahvat võrukaela! Selline energiapomm, et hoia alt! Kibinal-krabinal käisid mänguhood ja jätkus teda kõikjale. Kuidagi iseenesest tekivad vahel meie peres naljakad nimed mõnele kassikesele. Nii sai Elmost ühel päeval “Elektrik” just tema särtsu ja julge käitumise pärast. Lisasin Elmo pärisnimele iseloomuliku lisanime Loved-Elmo. Heal lapsel on ju ikka mitu nime! Kindlasti saab ta neid elu jooksul veelgi juurde. Saatuse tahtel on Elmo uueks perenaiseks ka Kati ja eks temast kasvab samamoodi “Kati kaisukaru” … nagu seda on issi Timothy minule.

DSC_0098Pretty-Elena, oh milline armas olevus! Iseloomult pigem oma ema moodi. Ka kena kohev kasukas Alizeé käest päritud ja milline imeline silmavärv! Maskivärvide küpsedes ilmusid ninakesele naljakad täpid nagu Pipil. Algul sai ta ootamatult omale hüüdnimeks hoopis “Nodzu” just Puhhi multifilmi järgi. Tihtipeale, kui Elena ärkas, oli ta täpselt samasuguse vahva näoga oma pesas. Istus sirgelt imestava näoga ja kõrvakesed ettepoole kaldu. Ka iseloomult sobis see nimi talle imehästi kodunimeks. Ta on loomult selline ettevaatlikum ja väheke tagasihoidlikum kui vennake. Kuigi jah, möllu teevad nad koos ühtemoodi ja jooksutuuridel ka plika sageli just poissi taga ajamas. Ka issi Timothy osales nende mängudes. Oma ülisuurte hüpetega proovis ta alati igal pool esimesena kohal olla. Oli see vast vaatepilt!

Elena uus pere on huvitaval kombel meie kasvandusele juba tuttav. Nimelt läheb tema sama pere juurde kuhu asus elama meie Dita Sweet Katicat! Sõbranna on siis Elenat juba ees ootamas. Minu suureks rõõmuks nõustus uus omanik Elena tulevikus meie kasvandusele aretuseks lubada. Oleksin ta võimalusel endale hoidnudki, aga hetkel on kasside arv meil siiski piiratud. Ka paljud tuttavad Birmakasvatajad üle maa kirjutasid mulle kiidusõnu selle tüdruku aadressil. Eks tulevikus saab siis ka Elena käekäigust ühte teist meie kodulehel kajastamist.