2014 aasta kokkuvõte

Olen sel aastal päris unarusse jätnud oma blogi pidamise. Palju on olnud muid tegemisi ja väga tähtsaid projekte sel aastal käima lükatud. Otsustasin nüüd teha siia pisikese kokkuvõtliku aastalõpupostituse. Lubasin ka endale, et järgmisel aastal väheke aktiivsemalt Sweet Katicat tegemistes kirjutan 🙂

Sweet Katicat kasvanduses oli 2014 päris põnev ja toimekas aasta. Kui E-pesakond oli lahkunud oma uute perede juurde, hakkasin planeerima meie kauni IC EE*Demi Sweet Katicat esimest pesakonda. Kuna meie uus poiss Mathiew oli alles noor, siis vaatasin ringi sobiva kavaleri järgi.

IMG_1096Hakkas silma suurepärane isane kass Bonzo Ly Khaleesi. Tema on meie Timothy poeg ja väga kaunis Püha Birma kass! Seega sobis kenasti. Demi ja Bonzo käisid isegi Riias koos näitusel ja said mõlemad seal ka paneeli valituteks! Kõrvaloleval pildil nad siis kenasti koos poseerimas. Kõik klappis ja saigi noored ilusti kokku viidud. Kahjuks jäi see nende ainukeseks katsetuseks, kuna pererahvas oli otsustanud oma Bonzo kastreerida. Selgus, et Demile oli sellest ühest korrast siiski vähe ja meie kevadisi pisikesi kahjuks ei ilmunud.

Lihtne oleks olnud järgmisena Demiga kokku viia Bonzo isa ehk meie armas Timothy. Kuna Timothyl juba olid mõned pruudid ja ma pole sageli just kergemaid teid valinud, siis juhtus ka sel korral, et järgmiseks kavaleriks sai samuti kass väljastpoolt kasvandust. Kasvanduse Herencia omanik Maaris tegi mulle ettepaneku oma kena noort šokolaadimaskiga poissi Kayzerit aretuses kasutada. Ma nõustusin, kuna Kayzer oli minu enda poolt juba pisikesena välja valitud ja pidi isegi meie kasvandusse uueks aretusisaseks tulema. Siinkohal ei hakka pikemalt kirjutama miks seda ei juhtunud, sest leppisime kokku seda mitte kajastada. Seepärast mina pean oma antud lubadust. Kuna pakkumine oli siiras ja Kayzer minu suur lemmik, siis ei näinudki ma probleemi. Nii katsetasime suve jooksul mitmeid kordi, aga kahjuks (või õnneks?) edutult… Lihtsalt mõnikord kassid ikkagi otsustavad ise kellega nad järeltulijaid soovivad saada. Tuli edasi minna ja loomulikult ei jätnud ma asja seepärast kohe pooleli.

2O8A1399Nüüdseks oli ju ka meie väikesest Mathiewst sirgunud kena noormees. Championi tiitelgi olemas, aga näha on, et ta ise sellest näituste asjast suurt ei hooli küll. Minu rõõmuks selgus, et imselt vajas meie Demi just sellist poissi! Mathiew oli temast moraalselt üle ja asi sai aetud kohe esimese korraga! Nüüd ootabki Demi oma esimesi beebisi! Selle toreda uudise üle rõõmustasime meie Marioniga muidugi mõlemad. Demi nimelt on selline aretusemane, kes elab väljaspool kasvandust ja kogu pikaleveninud protsessi ajal tuli meil Marioniga omavahel tihedalt koostööd teha. Tänangi siinjuures Marioni selle vaeva ja kannatlikkuse eest! 🙂

Kenad lapsukesed sündisid juulis ka Magnificent Meow kasvanduses ja nende sinise maskiga poiste isaks oli meie armastatud Timothy. Siit ka üks põhjus, miks ei soovinud ma Demi Timothyga paari panna. Siis oleks sündinud palju pesakondi samal ajal ühelt isaselt. Seepärast siis vaid kaks emast sai paaritatud Timoga.

Kuu aega hiljem sündis ka meie kasvanduses F-pesakond Elenil ja Timothyl. Augustis nägidki ilmavalgust meie vahva Poola tiigri lapsukesed. Kaks poissi ja kaks tüdrukut! Kaks tumedamat ja kaks valgekest! Hästi eriline pesakond ja sai valitud hoolega nimesi nendele pärlikestele. Oli nii muret kui suurt rõõmu nende kasvamise jooksul. Kõik väga erilised ja igal põnnil oli mulle varuks oma story. Eriti uhke oli see kingitus Timo ja Eleni poolt, et põnnide hulgas pisike haruldane punatabby tüdruk. Fay Fashion tipib siiani meie kodus ja rõõmustab oma õrna haldjaliku olekuga meid igapäevaselt. Tema punatabby maskiga vennake Frank Flame sõitis üle lahe ja on tulevikus plaanitud kolme Soome kasvanduse aretusisaseks. Niisiis olen ma lõppkokkuvõttes väga rahul selle tormilise aastaga. Alumistel piltidel siis ongi meie F-pesakond 2 kuud ja 22 päeva vanad. Siin ongi kogu kirju seltskond veel kenasti neljakesi koos.