Uued tüdrukud ja uued tuuled!

Uma_0007
Niisiis on 2015 aastal taas uued tuuled puhumas Sweet Katicat kasvanduses.
Taanist saabus kauaoodatud šokolaadimaskiga tüdruk Uma (vasakul) ja taaskord jääb meile üks imekaunis oma kasvandik Isabella! (allpool).
Miskipärast on sattunud alati niimoodi, et uusi tuleb meile kahe kaupa. Varemalt olid Timo ja Bliss meil kaks suurt sõpra ja mängukaaslast. Siis Alizeé ja Noëlle. Pärast mõnigast pausi kohe Eleni ja Mathiew ning nüüd siis need kaks tüdrukut … 
Isabella_007
Sellega seoses vaatasin üle ja värskendasin Sweet Katicat kasvanduse ajaloo osa. Sest teadaolevalt ilma minevikuta pole ju ka tulevikku. Lähemalt saate kodulehelt lugeda SIIT

Mõtisklesin natuke ja avastasin, et olen nimelt aja jooksul ostnud birmasi kokku erinevatest maadest lausa 7 kassi!!! Nende hulgas isegi ühe Eesti mõistes haruldase maskivärvi kilpkonntabby! Varem sellist Eestis ei olnudki! Kokku tuleb kolm isast ja neli emast kassikest. Omi kasvandikke olen seni jätnud aretusse just emaseid. Seda ka põhjusel, et kasvandusel on olnud enamasti tüdrukute õnne. Mõned kassikesed on paigutatud oma koju ja mõned ka sobivatesse rendikodudesse imeliste inimeste juurde. Kasvanduse väliseid paaritusi sain aja jooksul kokku lausa 5! Selle nimel pole me peljanud ette võtta pikki edasi-tagasi reise ei laevaga ega autoga. Kõik isased birmad nendeks paaritusteks on valitud hoolikalt just tõu parandamise eesmärgil. Nii mõnegi parima Soome ja Rootsi kasvataja liinid on seeläbi ka Eestisse toodud ja aretusse jäetud.

 

Pole “põnnama löönud” ka kilpkonnamaskiga tüdrukute ees. Paljud kasvatajad pelgavad teha paaritusi, kui on kasvõi imepisike võimalus punasele- või kilpkonnamaskile. Sel põhjusel, et neile ei meeldi sellised ja/või kartuses saada niisuguseid kassipoegi, kellele pole soovijaid. Seevastu paljud kogenud birmakasvatajad erinevates maades ütlevad, et “nii kaugele tuleb kasvatajal endal areneda!!” … Arvan tegelikult, et kõiki olemasolevaid birmade maskivärve tuleks aretada ja alles hoida. Nii arenesingi julgelt juba Sweet Katicat D-pesakonnaga kilpkonnamaskini! Selle sündmuse puhul sündis meil lausa neli emast kilpkonnamaskiga kiisut ja senini ka üks meie säravaim näitusekass. Ta võitis oma näitusekarjääri ajal paneelis nii mõnegi tuntud Eesti ja Läti birmakasvataja kasvandikke. Eks ta ole ikka nii, et “kes ei riski see šampust ei joo!”

Ka õnnestus mul juba F-pesakonnas saada, salamisi loodetud ja plaanitud, haruldane punatabby emane kiisulaps! Selline imeline kiisu on siis ka esimest korda Eestis sündinud! Edaspidi võib neid ju veelgi tulla, aga meie Fay Fashion on eriline!

Fay Fashion Sweet Katicat
SBId21 – punatabby

Kassipoegi on Sweet Katicat kasvandusest läinud nii Eestisse kui üle piiri. Üks lootustandev poiss ka Soome kolmele kasvandusele aretuse eesmärgil. Eelnevalt sai kõik tervislikud näitajad loomulikult poisil kontrollitud ja hoian talle pöialt. Aretusisase elu ja pidamine pole kerge. Tean seda kogemuste põhjal, kuna meie kodus on aja jooksul elanud lausa kolm kastreerimata isast. Kõik väga erinevad ja mõni vahel vägagi keerulisi olukordi põhjustanud alfaisane.

Et see jutt siin väga mina-keskseks ei läheks, tahan kindlasti ära märkida, et aretustöö on mind kokku viinud väga paljude toredate inimestega! Sellist positiivset tagasisidet saades jõuab üle saada igast väikesest raskusest ja arvata on, et ka edaspidi saavad mu plaanid tasapisi teoks 🙂

Unistused on ju täitmiseks!!