Isabella Riia näitus

Pole aega saanud siin oma kullakalli Isabella saavutusi kajastada. Parandan nüüd selle vea ja kirjutan lähemalt tema Riia näitusest.
Riias toimus Rahvusvaheline Tõukassinäitus 27-28 veebruaril. Kohal oli palju birmakasvatajaid Venemaalt ja Lätist. Nendega olin suhelnud vahepeal vaid neti kaudu ja polnud mõnda aega juba kokku saanud. Seega kasutasime juhust ja vestlesime pikalt oma lemmikteemal ehk olime mõnusalt birmalainel. Huvitav oli näha ka kõigi kaasa võetud kassikesi oma silmaga. Selleks on kassinäitused alati minu jaoks väga informatiivsed ja põnevad.
Isabella oli esimesel päeval natuke närvis ja rahustasin teda kammimisega. Võimalik, et pikk öine sõit Riia poole polnud just tema ettekujutus mugavast elust. Kohtunikuks oli laupäeval Boris Lupan Venemaalt. Ta sai kohe aru, et nooruke tüdruk natuke pabistab ja võttis Isabella kenasti omale märkmete kirjutamise ajaks kaissu. Seal ta siis istus ja lasi ennast kallistada. Pärast junioride võrdlust saatis Boris Lupan paneeli ikkagi meie Isabella!! Esimene Nominatsioon oligi käes! Best In Showl jagunesid hääled 1/1 Isabella ja ühe kena pruuni maskiga birmapoisi vahel. Siis tuli kolmas kohtunik Sebastian Pruchniak ja otsustas siiski poisi kasuks. Isabella tulemuseks jäi laupäeval Ex1 NOM!!

 

Collage_27RiiaPühapäeval olime juba puhanud ja Isabella täiesti rahulik. Seda polnud aga hindamise ajal kõrvallaual olev briti lühikarvaline. Kostsid sisinad ja kräunatused. Kõik kassid laudadel, kaasaarvatud Isabella, läksid ärevile. Õnneks oli meie kohtuniku assistendiks Ljudmila, kes on ka ise birmade kasvataja ja väga kogenud assistent. Tema pööras Isabella laual nobedalt taguotsaga selle lärmi poole. Silitas teda ja oligi rahu majas. Britlasel paluti lahkuda ja ei hinnatudki teda sel päeval. Meie kohtunikuks oli Marie Westerlund. Tema oligi laupäeval paneelis hääletanud just teise kassi poolt. Nüüd vaatas ta Isabellat ja minu üllatuseks kutsus ka tagasi võrdlusele?! Ühe noore Ragdolliga võrreldes otsustas ta saata ikkagi meie Isabella paneeli! Oligi meie nooruke kohev tüdruk jälle Bestil. Seekord ei olnud laupäevast ilusat poissi talle konkurendiks, vaid üks kena pruuni maskiga birmatüdruk tuttavast Moskva kasvandusest. Hääletati jälle 1/1 ja seekord kutsuti kolmandaks otsustavaks kohtunikuks meie laupäevane Boris Lupan! Ma tegin lausa suured silmad, sest temale meeldis ju laupäeval Isabella rohkem. Pühapäeval muutis Boris siiski oma meelt ja valis Moskva tüdruku. Nii saigi Isabella juunioride klassi lõpptulemuseks 2 x NOM!!

Collage_28Riia

Kassipoegade ja noorte klass jäi nüüd selja taha. Edaspidi tatsab Isabella oma näituseteed juba täiskasvanute avaklassis.

Collage_1