Photo_litter_H.jpg
EE*Pretty-Elena Sweet Katicat
SBIg
IC Mathiew Moon Star Kimaya Azure, SK
SBIc
FIV/FeLV – negatiivneFIV/FeLV – negatiivne
HCM/RCM scan – normaalne
PKD – geenitüübi mittekandja N/N

H – 22.03.2015.

SUGUPUU

sugulusaretus kuni 6 põlvkond 0% ja üldine kokku 29%

FACEBOOK GALERII

NIMISUGUVÄRVKVALITEETSTAATUS
Henry MoonbabybluepawSBIelemmikuus omanik
Vladimir
Moskva, Venemaa
Harmony StarbabyredpawSBIgaretuse/lemmikuus omanik Veronika,
Viljandi Eesti
Hannah StarbabyredpawSBIgnäituse/aretuseuus omanik Suvi-Marleena,
/kasvandus: Snow-Birman/ Soome
Hope StarbabyredpawSBIalemmikuus omanik Elena,
Helsingi Soome

Emaks sai seekord Sweet Katicat E-pesakonna kasvandik Pretty-Elena Sweet Katicat. Tema on meie võrratu Alizeé tütar. Pretty-Elena oli beebina hästi kenake ja kujunes täiskasvanud kassina imekauniks. Elas ta Montgomeri peres ja H-pesakond sündiski lausa kasvandusest väljaspool. Suured tänud Merlele abi eest! Kogu pere sai kaasa elada nende pisikeste birmakiisude kasvamisele ja mängudele. Hiljem juba suuremana kolis vahva nelik juba meie juurde. Nii on pilte sel korral tehtud nende kiisude mõlemas kodus. Sellest seiklusest sai meile kõigile eriline kogemus kogu eluks. Suur tänu perekond Montgomeri!

Pisikeste isaks meie kinnine aretusisane Mathiew Moon Star. Tema lapsukesed sünnivadki ainult Sweet Katicat kasvandusele. Mathiew eelmises pesakonnas oli üks imeline kiisupoiss. Tema pilte saab vaadata G-pesakonna alt. Nüüd siis lausa neli kaunist järglast.

Mõlemal vanemal FIV/FeLV testid negatiivsed. Mathiew Moon Star tervise kohta on tehtud juba ka lisauuringuid. Nimelt südame skannering ja Mathiew südamega on kõik korras. Ka neerude uuring on tehtud ja ta ei ole PKD geenitüübi kandja.
Püha Birma Eesti Tõuklubi hakkas andma 2014 aastal välja tunnusmärke nendele pesakondadele kelle vanematel on tehtud täiendavaid terviseuuringuid. Meie G-pesakond sai juba sellise märgi ja nüüd ka H-pesaond. Kassipoegade vanemate terviseuuringuid ei tehta kartuses, et kassid võivad olla haiged. Iga kohusetundlik kassikasvataja teeb terviseuuringuid oma aretusloomadele. Nii on kindlam saada kasvanduses terveid tugevaid kassipoegi.

Pretty-Elena perega koos sai valitud loomulikult ka kassipoegadele nimed.
Kassipoegade isa, Mathiew, nimest inspireerituna sai sellest “Moon Star pesakond”.

Üks suur hele kuu-poiss ja tema kaunid õekesed kui tähed.