09-10.03.2013.Riia

Toimus Rahvusvaheline Tõukassinäitus Riias.

Sõitsime Lätti sel korral ainult ühe kassiga. Kaasas seekord meie kasvandik Alizeé, kellel oli vaja üks piiritagune sertifikaat uue kõrgema tiitli saamiseks. Juhtus nii, et ka Ivar Eensoo plaanis näitusele ja niimoodi sõitsimegi üheskoos.
Näitus toimus sel korral ühes kaubanduskeskuses ja puurid pandi üles kohe poekeste vahelises koridoris. Ühes boksis toimus siis kohtunike töö ja kasside hindamine.

Alizeéd hindas Boris Lupan. Kiita sai tugev luustik ja proportsioonid, samuti kohev kasukas ja edev krae. Meie tüdruk oli ise väheke ebalev ja vaatas abitu näoga ringi. See tegi kohtunikule hirmsasti nalja. Alizeé sai temalt lausa kaisutuse ja hindeks Ex1 koos sertifikaadiga CACIB. Nüüd meie kasvandik tituleeritud International Championiks!

Alizeé&Boris Lupan

Teisel päeval võistles Alizeé juba kõrgemas klassis, kus on ka omakorda suuremad nõudmised. Kohtunikuks Arina Kozur ja tema poolt kõigele eelnevale lisaks hinnang, et Alizeél on kena ümar otsmik. Kohtunik leidis, et Alizeé on väga heas näituse konditsioonis ja ei teinud probleemi väheke kõrgetest kiiludest. Tulemuseks jälle hinne Ex1 ja sedakorda sertifikaat CAGCIB!

Allpool pisut näitusepilte