Sweet Katicat uued näod

Selle postitusega tahan lähemalt tutvustada 2016 aastal toimunud imelist täiendust Sweet Katicat aretuskassidele. Sel suvel sai lausa kaks uut import kassi juurde toodud:

* Kui olla piisavalt järjekindel, siis saab kõige pikemgi projekt lõpuks teoks. Selle tõestuseks on ka meie uus šokolaadimaskiga isane kass, Mateo Medicat Slovakkiast.

MateoOlen juba mitmeid-mitmeid aastaid suhelnud Medicat kasvanduse omanike Ivana ja Miroslaviga. Imeilusad püha birma kassid ja kassipojad on ikka meie teemaks olnud. Mitmelgi korral jäi mul üle noatera kassipoeg sealt toomata. Tavaliselt otsisin just emast kui neil oli kaunis isane saadaval ja vastupidi. Vahepeal tulid Medicat kasvandusele sisse juba ka uued liinid aretuskasside näol. Ivanaga koostöös otsisime ikka vahelduva eduga edasi sobivat kassipoega minu jaoks. Kuni sündis see poiste pesakond ja minul just parajasti plaan uut poissi kasvandusele tuua. See oli minu jaoks nagu kingitus! Olin nii elevil kogu selle kassipoiste kasvamise aja. Mateo ema Vanessa on üsna kuulsast Austria kasvandusest Blütengarten. Ka selle kasvanduse kasse olen imetlenud ja omanikuga kirjavahetust pidanud. Ning muidugi teadsin isapoolse Rootsi kasvanduse Stoneridge kasse kui väga kauneid birmasi. Niisiis oli minu jaoks lausa imetore töö Ivanal ja Miroslavil tehtud. Neljast vennakesest läks aretusse ainult Mateo. Mateo esivanemate pilte saate imetleda SIIT.

Kodus hakkas minu abikaasa Mateot potsaka välimuse ja vahva ebaleva oleku põhjal kutsuma Tõnissoniks. Pojad ütlevad tema kohta enamasti lihtsalt Tõnn. Üks armas tuttav kirjutas tabavalt Mateo kohta iseloomustuseks “mõnus mütakas” ja nüüd kutsungi teda vahel Mütakaks. Heal lapsel ikka mitu nime!

* Teine kassilaps tuli meile pea samal ajal koos uue poisiga ja oli muidugi uus tüdruk. Kalindi tuleku üle olen ma iseäranis õnnelik. Tema sünd oli samuti üsna pika planeerimise igati õnnestunud tulemus. Loomulikult ei saa ju kunagi 100% kindel olla, et sünnib just selline isend kui soovid. Seda suurem on rõõm kui kõik läheb nagu plaanid ja unistad.

Kalindi003

See kaunis birmatüdruk on meil üle hulga aja jälle pruun mask. Esimene birmakas oli meil ka pruun ja peale tema surma olin ma nii kurb, et olen teisi värve eelistanud. Nüüd siis oli aeg küps ja saabus armas Kalindi! Tema sugupuus troonivad samuti toredad kassid ja minu suured lemmikud. Kõigepealt muidugi Kalindi ema Oriana. Tema imekaunid tumesinised silmad ja väärikas rahulik olek võlusid mind kohe kui teda näitusel kohtasin. Oriana elab samas kasvanduses, kus meie A-pesakonna kasvandik Avril Sweet Katicat. Minu hea sõber Marina (Marikota kasvanduse omanik) otsustas teha Orianale paaritust just Avrili pojaga, et minul oleks võimalus sealt uus kiisu saada. Sellel paaril sündiski kaks lapsukest. Üks lemmiku kvaliteeti isane ja täiesti näituse-aretuse tasemel emane. Sellist koosööd pole just sageli kassikasvataja elus. Tihti mõeldakse ikka rohkem oma kasvanduse peale ja peetakse teisi konkurentideks. Siinkohal suured tänud Marinale kogu tema headuse, koostöö ja hoolitsuse eest! Kalindi sugupuu kasse saate hiilida SIIT.

Loomulikult on Kalindi minu jaoks erilise tähendusega ja väga kallis. Nii kutsungi teda kodus lihtsalt Kalli-kalli 🙂

2O8A5090 3