Sweet Katicat 2017 aasta alguse tegemised

2017 aasta algus on olnud meil juba üsna aktiivne näituste poolest. Veebruaris sai lausa kahel näitusel omi kasse näidatud. Mateo Medicat ja Marikota Kalindi esimesed avaklassi sertifikaadid on nüüd juba olemas. Mõlemal on väga hea näitusenärv ja kõik läks ladusalt. IC EE*Isabella Sweet Katicat sai Riiast taas kõrgemaid CAGCIB sertifikaate. Isabella valmistub meil Grand International Championi tiitli jaoks.

Näituste ja kodulethede tarbeks on Sweet Katicatil ka uhiuus banner. Selle valmistamiseks lasin ühel kassimaailmas tuntud fotograafil spetsiaalselt pilte teha. Tegelikult oli päris keeruline neid kassikesi pildile püüda. Ikka tahtis mõni teistest ette trügida või hoopiski minema jalutada. Sweet Katicat banneril on nüüd lausa kolm kassi. Vanal ilutses ainult üks C-pesakonna kasvandik ChillBill. Nüüdseks on aeg juba edasi liikunud ja Sweet Katicat edasi arenenud. Seepärast ka meie noorte vägi banneril. Vasakul ilutsemas üks meie oma kasvandik Isabella ja paremal lebotamas meie uus isane Mateo. Kõige keskel siis istumas temperamentne ja kärsitu noor kiisupreili Kalindi.

banner_70x120cm.jpg

Veebruaris toimus Tallinnas Tõukassinäitusel ka 2016 Aasta Parimate Kasside autasustamine.

Autasustati Eesti kõikide tõugude parimaid kasse FIFe süsteemis. Minu suureks rõõmuks said ka meie armsa Isabella eelmise aasta näituste tulemused väärilise tähelepanu osaliseks. Isabella kvalifitseerus Eesti kõikide tõugude kasside seas nii noorte kui ka täiskasvanud emaste kasside valikul kõrgetele kohtadele:

IC EE*Isabella Sweet Katicat

PARIM NOOR 2016 – 2. koht!

PARIM EMANE 2016 – 8. koht!

Isabella 2016 EstBest

Tegelikult ei ole kasvanduse kasside valimisel minu eesmärgiks ainult näitusekasse omada. Perfektsed sokid-kiilud ei ole minu jaoks püha birma juures olulisim. Hea aretuse kass ei pea olema ülikõrgete tiitlitega vaid iseloomult leebe ja tüübilt võimalikult birmalik. Kui Isabella sündis, siis oli mulle kohe selge, et ta jääb koju minu silmateraks. Hiljem ilmusid tal ka üsna korralikud sokid-kiilud ja see andis võimaluse näitustel osaleda. Loomulikult on mul täna väga hea meel, et meie imearmas kasvandik ka mitmeid kordi kohtunike tähelepanu pälvis. Niisiis rõõmustan kogu südamest oma kalli Isabella näitusetulemuste üle!

2017 aasta algus tõi meile taas ka Haabersti Vetkliiniku külastuse. Ikka sama tervise teema nagu eelmise aasta alguseski. Ammuse hea tuttava, Olga Sjatkovskaja, vetkliinikus toimus omamoodi Sweet Katicat kasside kogunemine. Sai vaktsineeritud keda vaja, tehtud tervise teste ja määratud veregruppe. Tore oli taas tõdeda, et ka väljaspool kasvandust elavad kasvanduse kassid on heades kätes. Omanikud on hästi kohusetundlikud ja valmis koostööd tegema. Kuna kasse on meil üsna palju, siis on plaanis mõne aja pärast ka kõige noorematega tervist kontrollima sõita. Hoolitsen oma kasvanduse kasside tervise eest pidevalt ja pean tähtsaks järjepidevust. Allahindlust ei tehta ka neile kassidele, kes plaani kohaselt vaid ühe pesakonna peaks tooma. Kõik aretuse kiisud on kontrollitud ja hea tervise juures. Meie esimese pesakonna diiva ja raudvara GIC EE*Alizeé Sweet Katicat käis koos teistega vaktsineerimas ja on jätkuvalt hea tevisega. Sai kinnitust, et meie uus noor isane kass Mateo Medicat on A-veregrupiga. Kuna ta vanematel on veregrupp määratud, siis võinuks ma kokkuhoiu mõttes kirjutada kodulehele, et “veregrupp vanematel A”. Siiski pidasin vajalikuks testi teha ja nüüd on kindel, et Mateo sobib kõigile meie emastele kes aretustöös osalevad. Loodetavasti sel aastal Mateo järglaseid meil kasvanduses ka sünnib.

2O8A9780