25-ndal mail 2017 otsustas Alizeé, meie kasvanduse kuninganna ehk “grand old lady” (kes ühtlasi kõikide meie emaste boss), et 67-ndal päeval on parim aeg sünnitama hakata?!? Juhtus see loomulikult keset minu tööpäeva! Ilmselgelt olin ma juba mitmeid päevi üsna ärevil ja kogu pere minu sõnumitest veidi kurnatud. Nii saatiski näiteks noorem poeg aegajalt mulle kodust vaid pilte igasugu poosides põõnutavast Alizeést. Sellegipoolest tundub vahel  kassikasvataja elu nagu üks lõputu planeerimine ja logistika.

Alizee_0039

Kui lapsukesed kenasti pesas ja suurem trall möödas, hakkas meie värske emme järsku pabistama, et tal pole kontrolli ülemisel korrusel elavate Uma beebide üle. Nii otsustas Alizeé kolida Uma lapsed oma pisikeste juurde! Selleks haaras ta Marilyni ja tassis otsustavalt trepi poole!! Alizeé takistamiseks sulgesin M-pesakonna toa ukse ja õnneks seepeale olukord stabiliseerus. Nii saime kõik jällegi kontrolli alla ja istusin ise tunde Alizeé pesa juures. Vastsündinud poisike oli tragi ja hakkas juba kenasti piima imema. Tüdrukupirts tundus oma 78g sünnikaaluga imetilluke. Algul vaeseke ainult hingeldas kõõksudes ja siis magas üsna pikalt. Ilmselgelt oli selline olukord minu jaoks piisavalt ärevust tekitav ja hakkasin teda tasapisi ikkagi äratama ja “putitama”. Õnneks sain ka pisibeebi mõne aja möödudes “emme külge riputatud” ja võisin pisut hinge tõmmata. Istusin siis ja imetlesin juba üsna rahulolevalt seda uut kolmikut. Sest olid ju need lapsukesed minu kasvandusele jällegi väheke pikem eriprojekt:

Nimelt on beebide isa Fletcher meie kalli Timothy lapselaps. Kunagi 2010 aastal kaalusin Herencia kasvandusest tuua Timole pruudiks Diandra. Diandra ema, suurt kasvu lilla maskiga Mazarina, oli sel ajal minu suur lemmik. Siiski otsustasin jätta koju hoopiski Alizeé. Hiljem tuli imekombel Diandra omanik meie Timothyt paarituseks küsima. Loomulikult nõustusin ma Karini plaaniga koheselt. Ly Khaleesi kasvandusest ongi siis pärit Fletcher, kes on meie N-pesakonna isa. Fletcheri omaniku, Edaga, oleme tihtipeale istunud Tallinna kassinäitustel kõrvuti. Nii on olnud võimalus oma silmaga jälgida noorukese Fletcheri kujunemist kenaks birmahärraks. Tegemist on tõesti ilusa ja suurt kasvu isasega. Kohtunikud on ka teda näitusekarjääri jooksul mitmel korral paneeli valinud. Eda nõustus minu rõõmuks ka koheselt Alizeé ja Fletcheri paaritusega. Suured tänud Eda! Nende beebide sugupuus on lisaks ka üks šokolaadi maskiga superilus isane kass Soomest. Ames Clark Gable paarituse võimalust uurisin samuti varemalt, aga jäin napilt hiljaks. Clark oli siis juba kastreeritud. Niisiis sai teoks fantastiline võimalus ka tema ja nii mõnegi teise kauni kassi liine kenasti koos näha.

N_0005

Tänaseks on meie pisike tüdrukupirts sirgunud kenaks kreemika ninaga õrnaks kaunitariks. Nagu väike haldjake või Ufo kusagilt teisest dimensioonist. Vennaraas on seevastu selline tugevama kehaehituse ja mõnusa kumera otsaesisega. Taas kord kaks vahvat tulevikulootust, kes kindlasti pakuvad mõlemad mulle küllaga põnevust oma kasvamise ja kujunemisega.

Save