Viie kassiga Tallinna näitusel

18 ja 19 augustil toimus Tallinnas jällegi tõukasside näitus. Ma pole seda sündmust siin blogis veel kajastanudki. Ühesõnaga kõik meie noorukesed, keda Baltic Winnerile ei saanud reeglite tõttu registreerida, pääsesid nüüd avaklassi. Niisiis Caesar ja Ilmatar lõpuks ometi avaklassis! Mercedes juba Championi klassis ning muidugi Isabella oma kõrgemaid sertifikaate hankimas. Mõningate plaanide muutumise tõttu sattus näitusele ka meie nooruke nelja kuune Xara. Algul pidid osalema avaklassis veel lisaks mõned noored Sweet Katicat kasvandikud, aga kuna tegemist on loomadega, siis võib alati ootamatuid olukordi ette tulla. Nii said nendest kassidest juba rõõmsad lemmikloomad ja aretushindeid nad enam ei vajanud. Kuna näitusetasud makstakse sageli kuu aega ette, siis saigi asenduskassina registreeritud hoopiski Xara. Xara esimese “püünele pääsemine” jõudiski niimoodi üsna ootamatult kätte.

Noorukese Caesari valmistas näituse jaoks ette Kaire ja ülejäänud neli kassi sai mul groomitud koos mehega. Andre toetus kasside ettevalmistamisel on mulle alati väga oluline ja tema kannatlikkus kogu protseduuri jooksul on lihtsalt super! Üksinda oleks mul päris raskeks läinud. Ilmatar ja Xara said oma esimese pesu ning föönitamise. Pean siinkohal mainima, et kõik kassid talusid kogu tralli väga hästi. Väike Xara käis algul teisi nuhkimas ja siis eputas täiega kui ka ise pestud sai. Lõpuks patseerisidki kõik uhkelt mööda tuba ja no neil kohe on alati teistmoodi olek peale pesu! Kõik sellised hästi asjalikud ja keerutavad edevalt oma sabadega.

Seekordsel näitusel oli Püha Birma Eesti Tõuklubil kokku lausa rekordiline arv kasse. Kokku 16 kassi erinevates klassides ja vanuses! Minu mäletamist mööda pole sellist hulka varemalt olnudki. Kuna minul osalesid kõik 5 eri värvi maskiga kassi, siis lubas mu sõbranna koos tütrega appi tulla. Neile polnud see enam kaugeltki esimene kord. Alati võib ju tekkida olukord, et samal hetkel on vaja olla eri kassiga erineva kohtuniku juures. Siis kuluvadki abikäed marjaks ära. Õnneks said kõik kassid meil viperusteta näidatud ja tulemused said ka head. Lõpuks muidugi korraldasime ka ühispildistamise.

39400085_255130155124264_546703423580405760_n

Pildil ongi vasakult Kaire meie noorukese Sessuga, siis Elise väikese Xaraga, Piret Isabellaga ja minu süles Ilmatar ning Mercedes. Maskivärvid kassidel siis vastavalt pruun, lilla, sinine, šokolaadikilpkonntabby ja šokolaad. No igav ei hakka!lol

Caesar oli kohtuniku laual hästi tasakaalukas ja rahulik. CAC sertifikaadid mõlemal päeval selle kinnituseks. Ilmatar sehkendas rohkem ringi, aga sai samuti CAC sertifikaate ja kutsuti isegi tagasi emaste võrdlusele (paneeli pääses siiski exotik). Isabellal bikiinivormis ei olnud siniste ringis erilist lööki, aga kõrged CACS sertifikaadid sai sellegipoolest mõlemal päeval kätte. Mercedes seevastu võitis sertifikaatidele lisaks pühapäeval šokolaadimaskide võrdlusel ülimagusa BIV! Kõige suurem üllatus minu jaoks oli siiski Xara tulemus. Mõlemal päeval oli tema kohtuniku juures 4 kassipoega. Kolm birmat ja üks kaunis ragdolli tüdruk. Kui laupäeval saigi nominatsiooni ragdoll, siis pühapäeval saatis kohtunik paneeli meie Xara!!! NOM BIS! Kiita sai meie piiga kaunis silmavärv ja hea tugev luustik. Samuti ka ilusa puhta tooniga maskivärv, kasuka tekstuur ja kena birmalik tüüp. Ühesõnaga kõik, mis Ivana kasvatajana oma kasvandiku kohta kirjutas ja ütles, sai ka kohtunike poolt kinnitust. Ka Caesari ja Ilmatari kasvatajad said rõõmsaid teateid nende kasvandike eduka näituse kohta. Niisiis jagatud rõõm on suurem ja rõõmustamiseks oli meil kõigil põhjust! Allpool väike galerii näitusel tehtud klõpsudest ja meeleolust. Aitäh Piret, Elise, Kaire ja muidugi Eda!

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s