Eesti püha birma kasside ajaloost

Eesti 102 sünnipäeva raames otsustasin teha väikese postituse, et uuendada pisut ka Eesti püha birma kasside ajalugu puudutavat infot.

Sweet Katicat kodulehel, ajaloo osas, olnud informatsioon pärineb Püha Birma Eesti Tõuklubi kodulehelt (tänane pilt allpool).

Screenshot 2020-02-24 at 10.29.45

15-ndal veebruaril kirjutas minule Kaja Lemmik ja palus parandada Sweet Katicat kodulehel olevad ebatäpsused. Hakkasin kohe asja uurima ja nii saingi Kaja käest rohkem teada tema esimeste birmakasside kohta. Kaja kirjutas:

“Mõlemad olid Euroopa championid. Sinise maskiga ,,Julle” elas väga õnnelikult kõrge vanuseni- 21 aastaseni. Pruuni maskiga ,,Jossu” elas 10 aastaseni ja siis läks meie maakodus õnnetult kaduma. Samas oli tal 2 pesakonda Soomes ja 1 pesakond Aljona Šuba kassiga Eestis.”

Mind on alati huvitanud kõik Eesti püha birma kassidesse puutuv. Meie kirjavahetusest Kajaga koorus veel välja, et tema isased kassid olid pärit Soomest, JoJon kasvandusest ja kasvatajaks Terttu Meriläinen. Rõõm oli ka kuulda, et Kaja kassidele “saatus vägagi armuline oli olnud” ning nad hea tervisega kõrge eani elasid. Euroopa Championi tiitel on tänaseks ümber nimetatud Supreme Champion  – mis väga kõrge tiitel ja nõuab paljudel näitustel osalemist.

Kuna mina ei kuulu enam Püha Birma Eesti Tõuklubisse, siis palusin Kajal ebatäpsuste parandamiseks sinna kirjutada. Kaja kirjutaski 16 veebruari paiku Klavdia Sootsile. Loodetavasti saab ka klubi leht ajaloo osas peagi uuendatud ning Eesti esimeste Euroopa Championi tiitliga kasside pildid autahvlile.

Tervitan siinkohal Kaja Lemmikut ja tänan väärtusliku informatsiooni eest!