Sweet Katicat 10

Kiiresti on aeg lennanud ja täna saigi Sweet Katicat kasvandus 10 aastat vanaks. Selle ilusa ümmarguse numbri tähistamiseks koostasin kokkuvõtva pildiseeria läbi aastate. Panin sinna meelega just kassinäituste pilte oma kiisudega. Mõned on tiitlitega aretuskassid ja teised suisa näitusekassid (ehk siis ilma eriliste järglaste arvuta). Loomulikult on kasvandusel ka üsna korralik kasvandike arv ette näidata, aga mitte see ei ole peamine. Peamine minu jaoks on hobi ja tegemised, mida need loomakesed mu igapäevaelule lisavad. Muidu oleks ilmselt hall ja igav.

Alustasin selle postituse esimest pildiseeriat püha birma kassiga IC EST*Karl-Gustav Klaudia (kodunimega Kalju). Temaga siis sai tehtud esimesed arglikud sammud tõukassinäitustel. Kui nüüd tavapäraselt kiputakse kasvatajaid laimama, et nad soovivad rikastuda kassipoegade müügist, siis teadaolevalt algas minu lugu hoopis teisiti. Kaljuga sai osaletud tõukassinäitustel aastaid ja ilmselgelt erilist tulu sellest tõusmas ei olnud. Seevastu sain omajagu kogemusi ja nii jõudsin 6 aastat hiljem ka oma kasvanduseni. Sweet Katicat esimesteks aretuskiisudeks said kreemi maskiga isane ja sinise maskiga emane. Esimeseks kassipojaks potsakas GIC EE*Alizeé Sweet Katicat (kes praegugi kodulemmikuna meie kodus ringi uitab).

Sweet Katicat 10

2012 sai loodud Eestisse ka püha birma kasside klubi (PBET). 2015 “võtsin julguse kokku” ja osalesin oma kasvandiku Isabellaga ka esimest korda Maailmanäitusel Malmös. Loomulikult saavad sellised erilised kasvandikud ilmale tulla siis, kui kasvanduses kassid poegivad. Niimoodi toimus pidevalt ka aretustöö käsikäes uute kasside importimise, tervisetestide ja tõukassinäitustega. 2019 aastaks oleme jõudnudki Y pesakonnani. Säravaid pärleid on aegade jooksul ikka tulnud ja ega kõiki jõua koguda ning ise näidata. Seega on palju ka neid show kasse, kes lemmikuna mõnd kodu kaunistamas. Igale kiisule oma tee ja armastatud on nad kõik. Selles olen ma veendunud.

Sweet Katicat10y

Siia viimaste aastate pildikogusse miksisin kokku enamik kalleid inimesi, kes mind on toetanud kõik need aastad. Minu abikaasa, ema, lapsed ja sõbrannad (kõik kahjuks ei mahtunud siia). Tahaks eraldi tänu avaldada ka nendele julgetele, kes võtsid vastu Sweet Katicat rendikasside järglased ning neid tublideks kiisudeks kasvatasid. Samuti tänu nendele kasvatajatele, kes aegade jooksul oma kullakesed mulle on usaldanud.

 2019 sai koostatud juba ka Sweet Katicat ARETUSTÖÖ KOKKUVÕTE

Niisiis kogemusi ning emotsioone on jagunud aastateks ja täpsemalt sai neid täna 10!

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s