XYX näitustekeerises

Olen pisut laisem blogipidaja olnud ja 2020 aasta esimeste näituste uudised lausa kirja panemata. Nimelt oleme jõudnud sel aastal juba Tallinna ja Riia tõukassinäitustel osaleda. Tallinna oma toimus 15-16 veebruar ja Riia oma nüüd veebruari viimasel 29-ndal kuupäeval ning 1-sel märtsil. Aasta algul välja kujunenud nii, et registreerisin mõlemale kassikale oma kolm kassi – Xara, Yoga ja Xena. XYX kolmik on kenasti koos hakkama saanud. Xaral tulnud jagada näitusepuuri väikese vallatu Xenaga ja Yogal Riia hotellitoas preilidega peitust mängida.

Alustaks põgusalt Tallinna näitusest. Seal nimelt anti üle ka 2019 aasta parimate kasside auhinnad. Päris esimeseks pole meil veel õnnestunud küll saada, aga palju vaeva nähtud ja mis muud kui – Juhhuu! Kui Soomes valitakse parimaid eraldi 4 kategooria hulgast, siis Eestis tehakse kokkuvõte kõikide kategooriate ja tõugude hulgast.

Eesti parim emane 2019

IC Xara Medicat*SK SBIc 2-koht (114%)

GIC EE*Mercedes Sweet Katicat SBIb 3-koht (103%)

Kuna Xara oli ka sel päeval näitusel, siis saime koos pildile. Enne autasustamist sai meie kaunitar kohtuniku käest selle päeva tulemuseks kolme lilla maskiga kiisu valikus BIV!

Yoga osales näitusel ainult laupäeval, sest temal oli tegelikult juba vaja välisriigi sertifikaati järgmise tiitli jaoks. Sel päeval saigi ta kohtunik Olga Komissarova käest CACIB sertifikaadi. Pisikese Xena Sweet Katicat esimene näitusekogemus oli Poola kohtuniku Miroslav Skotarczykiga. Kohtunik sai aru, et väike tüdruk natukene pabistab ning kohtles teda hästi sõbralikult. Kuna šokolaadi värv “küpseb” kauem, siis kiilude tuvastamiseks käidi koos isegi laua all vaatluseid tegemas. Sellist nippi on kohtunikud ennegi kasutanud ja pealtvaatajatele saab nalja. Xena tulemus tubli Ex1. Võrdlusel meie kasse paneeli ei valitud ja saime päeva lõpuni pisut vabamalt võtta. Pühapäeval olid preilid kahekesi. Minu üllatuseks võlus sel päeval pisike Xena ära kohtunik Irina Aljase ja sai paneeli nomineeritud! 5 kuune pidas vapralt vastu ja sai ka kenasti pildile püütud.

Riia näitusel meil laupäeval nii sujuvalt ei läinud. Nimelt oli Rootsi kohtunik Helene Lisil varuks väike üllatus. Yogat vaadates hakkas ta järsku väga muretsema ühe tagumise laiema kiilu pärast. Hindamise lehele panigi kirja, et see on “runner”??! Ex1 No Sert. Tean, et runner (ehk jooksja) on valge värvi jooksmine üle lubatud piiride. See näebki välja nagu hooletul maalritööl värvitilga jooksmine või väiksete laigukeste rida, mis ulatub vahel poole käpani või lausa õlani. Küsisin Yoga kasvataja käest veel igaks juhuks üle ja sain kinnitust, et mingit “runnerit” seal olla ei saa. Yoga kasvataja on nimelt ka kohtunik ja oli väga üllatunud sellisest hindamisest: “Really!! Unbelievable!!!!” Ilmselgelt oligi kohtunik Helenel sel päeval paha tuju ja meil Yogaga tuli tema ebaprofessionaalse hinnanguga leppida. Õhtul poseeris Yoga oma kiile hotellis Andre jala vastas uinakut tehes ja mitte grammigi ei olnud ta minu silmis kehvemaks muutunud lol

Yoga_Hotel

Xara oli sel päeval samuti Helene Lis juures ning midagi head ma sealt enam ei oodanud. Kohtunik uuris ka Xara jalgu nagu kõva sokispetsialist. Kuna midagi iseäralikku sealt ei avastanud, siis andis pika ootamise peale CAGCIB sertifikaadi. Emaste võrdlusele ma temaga ei hakanudki minema ja lasin Xaral puhata. Pisike 6 kuune Xena oli kohtunik Eric Reijers juures ja sai tema käest sõbralikke patsutusi ning kiidusõnu. Isegi kassipoegade võrdlusele kutsuti ja muidu natuke häbelik norgus olekuga Xena hoidis end juba pisut paremini. Väga tubli! Natuke tegi muret, et Xena pidi järgmisel päeval sama kohtuniku juurde minema, kes Yoga kiilud maha tegi. Mõtlesin, et sealt pole midagi head loota ja proovisin isegi registratuuris kohtuniku vahetada. Kuulsin sealt, et Helenel oli ka teiste tõugudega mingeid imelikke hinnanguid olnud … Kahjuks polnud Xenale pühapäevaks sobivat asenduskohtunikku ja sama juurde kaks päeva järjest kasse hindamisele ei panda.

Pühapäeval sai Yoga kohtunik Eric Reijersi käest kenasti oma kolmanda CACIB sertifikaadi ja on nüüd International Championi tiitliga! Mingit runnerit loomulikult tal enam ei olnud ja kutsuti tagasi isegi isaste võrdlusele. Seal jäi Yoga kolme isase hulgast siiski teiseks ja paneeli valiti eelmise päeva BIS võitja, kaunis must exoticu härra. Xarale tuli Riiast ka teine CAGCIB sertifikaat ja emaste võrdlusel oli juba rohkem kasse. Lõpuks jäid sõelale sinise maskiga birma ja Xara. Sinine oli kohtuniku arvates pisut üllatunud ilmega ja Xara tundus nagu pisut kurbade silmadega Madonna. Lõpuks ikkagi jäime kohtuniku valikul teiseks ja paneeli saadeti sinine birmakas.

Väikese Xena järjekord kohtunik Helene Lis juurde oli lausa rivi lõpus. Üllataval kombel oli kohtunik üleöö leebunud ja lausa kiitis Xenat!? Imekombel olid tema sokid-kiilud sümmeetrilised, silmad tumesinised ning meie preili kasukas tundus kohtunikule lausa siidine! Kiita sai ka vaevalt 6 kuu vanuse tüdruku suurus ja kaal. Sel päeval oli kohal kolm šokolaadimaskiga ja toimus värvi parima valimine. Kohtunik kiitis kõiki veel natuke ja valis kõige vanema emase värvi parimaks. Siis tuli veel kassipoegade võrdlus. Seal koos pärslane, ragdoll ja kaks püha birma preilit. Kõik nii armsad ja kenakesed ning paneeli läks pruuni maskiga birmapreili. Väga raske on tegelikult selliste nukukeste hulgast valikut teha!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s