Mercedes sai septembris, oma esimesel näitusel Riias, üllatuslikult mõlemal päeval tulemuseks BIS kitten!!! Osalesime seekord tegelikult lausa kolme kassiga. Koos papa Mateoga oli kaasas ka meie veteran Timothy. See Riia näitus oli üle aegade edukaim näitus Sweet Katicat kasvanduse ajaloos. Tulemused said kõigil kolmel kassil ülihead! Timothy nomineeriti paneeli mõlemal päeval ja võitis kastraadina 2x BIS!! Mateo ilutses samuti paneelis ja tulemuseks 2 x NOM! Pisike Mercedes sai mõlemal päeval kolme šokolaadi maski hulgast värvi parimaks BIV! Seljatades ka omaenda isa Mateoshame. Mõlemad Itaalia kohtunikud ütlesid, et isa on väga ilusa tüübiga ja tütar veelgi ilusam! Lisaks sai Mercedesele nominatsioon paneeli, kus ta ka võitis mõlemal päeval oma kategooria 2x BIS!!! Super tulemused tekitasid palju elevust kogu meie meeskonnale. Kaasas olid meiega seekord ka mehe ema Ene ning õetütar Sandra. Neile jäi lausa unustamatu näituse elamus. Selline auhindade sadu tekitab ikka hea tunde ja näha oli, et kõik jäid vägagi rahule …

Mõne aja pärast otsustasin Mercedesega osaleda ka Tallinna näitusel novembris. Nimelt on võimalik ühele kassilapsele teha haruldane tiitel, mida täiskasvanud kassidele enam ei omistata. Selleks oleks vaja koguda tervelt 5 BIS tulemust. Paras pähkel muidugi, aga kui proovi ei tee, siis ei saa ka teada … Nii ma registreerisingi meie vahva Mercedese ka kodulinna novembri näitusele. Näitusel läkski meil taas kenasti ja lausa mõlemal päeval osutus Mercedes paneeli valituks. Nominatsioon käes, ootasime ärevalt kuidas Best In Showl läheb. Siiski sai mõlemal päeval kohtunike poolt valituks hoopiski üks imeilus must pärslane. Loomulikult meeldis ka Mercedes kohtunikele ja seda on ka allolevatelt piltidelt näha. Meie tulemuseks jäi Tallinnast siiski 2x NOM!

Detsembris toimus veel üks näitus Riias ja olin väga kahevahel: Kas sõita või mitte?! Lõpuks viimasel nädalal otsustasin, et uurin kas üldse saab sinna registreerida. Sain kohe vastuseks, et “teie kass on registreeritud”. Vot kus lops swoon Nüüd olin paraja supi sees, sest mu mehel polnud sel nädalavahetusel võimalik üldse Riiga sõita. Sellegipoolest helistasin-kirjutasin läbi paar Eesti tuttavat, kes Riiga plaanisid minna … ja tulemuseks olin ikkagi omapead. Keegi lätlane ütles hiljem näitusel selle peale, et “teie eestlased olete ju kõik nii head sõbrad”… Päeva lõpuks arvas ootamatult mu noorem poeg, et sõidab minuga Riiga. Suured tänud Mirkole selle eest! Kahekesi on ju ikka lõbusam seda pikka teekonda ette võtta ning nii me olimegi Mirko ja Mercedesega hommikul varakult Riias. Selgus, et kohale oli sõitnud lausa VIIS šokolaadi maskiga birmat! Ning Mercedesel oli ka noorte klassis konkurent … Itaaliast pärit, imeilus isane kassipoeg oligi mõlemal päeval Mercedesega võrdluses ja uskumatu, aga meie võitsime!! Täiskasvanud emaste vahel tehti ka valik ja siis värvi parima valimisel jäi Mercedes ühega nendest viimasena kohtuniku ette. Kuna tean selle kauni kassikese tausta ja ka Moskva kasvatajat, siis oli meie noorukesele Mercedesele suureks auks temaga lõpuks kahekesi sõelale jääda. Seekord läks pika kaalumise peale BIV vanemale, rohkem välja kujunenud emasele ja meile jäi viie birma hulgast väärikas teine koht. Mercedes osutus hiljem võrdlusel ühe noore pärslasega ka paneeli valituks ja eks me selles lootuses ju nii kaugele sõitsimegi. Sihid olid väga kõrged seekord ja nominatsioon tegi loomulikult meele rõõmsaks. Näitusel osales väga palju kassipoegi. Eraldi mitmeid nupsukesi ja lausa kolm erinevat tõugu pesakonda ka omavahel võistlemas. Bestil pidime me siiski mõlemal päeval vägevale ragdolli poisile alla vanduma. Efektne kohev saba oli tal püsti nagu võitluslipp ja fantastilised kasuka värvid tõid esile ilusad sinised silmad. Tulemuseks jäi Mercedesel siis taas 2x NOM! Kuigi põhieesmärgid jäid täitmata, olin ikkagi väga rahul, et kohale sõitsin. Muidu oleks piinama jäänud mõtted, et “äkki oleks” ja “mis oleks kui”… Kohtasin näitusel mitmeid häid piiritaguseid sõpru, kellele Mercedes väga meeldis. Hiljem kirjutati mulle ka teiste tuttavate birmakasvatajate poolt mitmeid kirju ning õnnitleti kui vapustavalt ilusa kiisu kasvatajat. Nii armas ja soe tunne jäi kogu üritusest ning 2017 näituseaasta võib ametlikult lõppenuks kuulutada.

Allpool lisasin pilte ka sellest viimasest näitusest. Klõpsud tegid Ivar ja Ljudmila.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s