Jelgavasse broneerisin hotelli juba üsnagi varakult, et Mateo tiitli jaoks lõpuks ära tuua kolmanda riigi sertifikaat. Nimelt on Grandi tiitli jaoks vaja hankida kolmelt erinevalt maalt ja vähemalt kolme erineva kohtuniku sertifikaate. Neid kokku siis vaja juba 6 tk ja meie Tõnissonil oli just üks puudu. No nagu ikka ei plaaninud ma vaid ühe kassiga nii pikka sõitu ette võtta. Vaatasin kodus ringi ja muidugi oli see Isabella, kes mulle silma hakkas. Noh jah … mõtlesin küll Soomes, et temaga vast enam ei lähe näitusele, aga selles osas olen ennegi muutliku meelega olnud. Niisiis registreerisin temagi juba kõige kõrgemasse klassi. Kirsiks tordile supsas siis veel komplekti ka Mercedes, kes oli vahepeal täiskasvanute klassi vanuseks sirgunud. Nii sai kokku klopsitud mul kasvanduse kõvemad tegijad, kes kõik Eesti Aasta Parima Kassi tiitliga pärjatud shame Jäi üle veel autojuhi järele ringi vaadata … nagu ikka arvas mu mees, et peab pausi ja teeb maakodus vajalikud tööd. Kui sõbranna end tütrega kaasa pakkus, siis mõtlesin juba ise rooli istuda ja tema jälgib, et kiirusepiirangutest kinni pean. Õnneks mul järjekordselt vedas ja vanem poeg Raigo oli valmis meid sõidutama. Nii oli kamp koos ja kell 4 öösel alustasime sõitu.

Kohale jõudes silmasin kohe esimese üllatusena seal Mateo vana konkurent Eestist!!swoon Viimati oli Tallinna näitusel Mateo teda küll võitnud, saades seega isegi üleliigse sertifikaadi, aga kunagi ei saa päris kindel olla kuidas edaspidi läheb. Toona leppisime kokku, et tema hangib järgmisel korral Riiast sertifikaadid ja meie Mateoga jääme koju. Sõitsingi seepärast hoopis Soome poole, et välisriigi sertifikaat saada. Riskides sedaviisi Soomes mõne konkurendi otsa sattuda. Nüüd siis olime taas Lätis samal näitusel ja samas klassis … No teha polegi midagi, kui info ei liigu. Esimesel päeval Läti kohtunik arvas pika kaalumise peale ikkagi, et Tõnissoni konkurent on tiba kohevama kraega ja sertifikaadi vääriline. Isabella seevastu sai kenasti oma kõrges klassis CACS sertifikaadi kätte ja suutis hiljem ka nelja sinise tüdruku võrdlusel sulnilt paigal püsida.

Mercedes_NOM

Üllataja oli laupäeval minu jaoks hoopiski Mercedes, kes võttis mängleva kergusega oma avaklassi CAC sertifikaadi ja lisaks justkui iseenesestmõistetavalt nominatsiooni Bestile! Uskumatu tüdruk!! Hetkel ise sellise vibaliku välimusega noor emane ja no kui kohtunikele otsa vaatab, siis võlub oma šarmiga kõiki järgemööda! Kohe uskumatu on vaadata, kuidas nende näod särama löövad ja pilk heldib Mersut vaadates. Tema muidugi on hästi kannatlik ja laseb end vastu puiklemata igast küljest uurida.

Nii sai meie pikk päev selleks korraks lõpule ja siirdusime hotelli. Hotellis otsustas ilmselt Mateo rohkem vaeva näha ja end kohevamaks joosta. Ta oli eriti ülemeelik ja tegi mängides lausa hiigelhüppeid.

 

Raigo arvates oligi Mateo järgmisel hommikul palju kohevam. Kohtunik sel päeval Itaaliast ja meie rõõmuks seekord Mateo jällegi võidumees! CAGCIB sertifikaat kenasti olemas ja GRAND INTERNATIONAL CHAMPION tiitli omanik! Nagu sellest veel vähe, sai meie poiss kolme šokolaadimaskiga kassi võrdlusel Tõnissonile ka BIV! Isabellakene vaatas samuti oma tõsiste silmadega kohtunikule otsa ja juba teine CACS sertifikaat potsatas temalegi. Mercedes otsustas mitte kehvem olla kui laupäeval ja nii sai ta taas nomineeritud Bestile!! Tulemuseks siis temal Jelgavast 2*CAC ja 2*NOM!

Pühapäeval oli meie seltskond juba kahepäevasest näitusemelust päris ülemeelik ja sai tehtud suure naeru saatel pisut teistsuguseid kiisupilte ka. Muidugi vääris klõpsu ka üks koerake, kes perenaise taskus kannatlikult ootas kuni see oma kassi esitles. Ühesõnaga oli näitus taas põnev ja lõpptulemus igati rõõmustav. Suured tänud Piretile ja Elisele abi eest mu kasside ning kompsude tassimisel. Loomulikult sai suure kalli Raigo, kes sõidutas meid Jelgavast koju ja kohe järgmisel hommikul isaga koos Poola poole komandeeringusse uhas. Allpool siis pilte Ivari, Pireti ja minu telefonidest ning mõned Ludmila profi pildid Mercedesest Bestil.

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s