Baltic Winner Show 2018

Eesti Kassikasvatajate Liit Felix korraldas 9-10 juunil suurejoonelist kassinäitust. Toimus see Tallinnas ja loomulikult ei saanud me seda maha magada. Kasside registreerimine oli seekord pisut erinev. Nimelt ei saanud registreerida avaklassi neid, kellel polnud varasemaid näitusehindeid või nominatsioone. Nii jäidki seekord meie kasvanduse noored kõik kõrvale. Näitusele ei pääsenud ei Ilmatar ega Caesar. Avaklassi kvalifitseerus vaid Mercedes, tänu oma silmapaistvatele tulemustele kassipoegade ja noorte klassis. Ning muidugi meie vana tegija Isabella, kes kogub sertifikaate juba kõrge Supreme Champion tiitli tarvis.

Baltic Winner NOM awards

Näituse korraldamine nõudis paljude inimeste ühist pingutust. Sain ka pisut abiks olla BIS NOM medalite ettevalmistamisel. Need telliti näituse tähtsust arvestades kohe hästi erilised ja omanäolised. Lipuvärvides lindikesed said külge plõksutatud ja väike panus antud BWS korraldamise suurde askelduste katlasse.

 

Kuna Baltic Winner korraldatakse pisut teisiti, kui tavalised näitused, siis hindamine toimus ainult laupäeval ning pühapäeval toimus Best In Show. Sama süsteem on kasutusel ka World Winner näitustel, mis omakorda tõstab kõnealuse näituse tähtsust. Kõik kassid, kes võidavad Baltic Winneri, saavad oma nimele juurde tiitli märgistuseks tähed BW.

Isabella kohtunikuks oli Mr.Charles Spijker Hollandist ja Mercedes sai üles antud Tšehhi kohtuniku Mrs.Thea Friskovec juures. Mõlemal kohtunikul oli veel sama maskivärviga kasse ja seega oodata värvi parima valikut (BIV).

sweet divaIsabella järg jõudis kätte ja ta tegi igaks juhuks kohtunikule algul birmale omaselt “pt-pt-pt”! Kohtunik kontrollis kiirelt kiilud ja sokid üle ning pani Isabella lauale tagasi. See vaatas ringi ja viskas pikali. Lõpuks arvas Isabella veel, et hea mõte oleks nüüd ka natuke kohtunikule pugeda. Upitas kelmikalt oma pepsi ja tegi paar tiiru üle selja swoon… Seepeale täheldas kohtunik, et “girls want a do what they want to do”. Nii saigi meie sweet diva oma CACS sertifikaadi seekordselt Baltic Winner näituselt.

Mercedese kolmas CAC sertifikaat tuli ka kergelt. Värvi parima kassi valikul otsustas kohtunik anda BIS vanemale ja küpsemale emasele kiisule. Mercedese kohta sõnas Thea, et “she looks still a bit like baby” ja vähe aja pärast lisas mulle veel “Take it easy! She have a time”. Niisiis on Mercedes meil ka nüüd Championi tiitliga ja NOM medaljone mul enam rohkem katsuda ei õnnestunudki shame

Allpool taas väike galerii näitusel tehtud klõpsudest. Meie fännide hulgas oli kohal ka minu ema, kes sobivalt sinimustvalges kostüümis näituse teemasse sulandus. Trikke tegi meie birmaklubi president hiigelkassi kostüümis ja laval tantsisid vahvad väikesed tüdrukud. Ühesõnaga oli suurejooneline kassinäitus ja tore elamus kogu üritusest.

 

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s