Kevadistest kassipoegadest

Suve esimesel päeval kirjutan pisut meie kevadistest kassipoegadest. Rõõmuga võin tõdeda, et lõpuks ometi on olnud pisut kiisuõnne. Lausa kolm pesakonda on ühel ajal kasvanduses. Esmalt kirjutaksin pisut vanematest tegelastest, ehk siis Primerist ja Q-pesakonnast.

 

Piltidel vasakul on meie Q-pesakonna “ilus poiss” QuinTen. Paks kasukas, kaunis silmavärv ja peaaegu perfektsed sokikesed. Ilus, tugeva kondiga, tumeda silmavärviga ja kummalisel kombel endiselt vaba?! … Algul olid lausa kaks kasvandust temast huvitatud ja siis ikkagi loobuti järgemööda. Põhjusena, et liialt kaugele oleks vaja järele sõita. Nii on see kaunis poiss veel täiesti oma päriskodu ootel ja saadaval ka kodulemmikuks.

IMG_193.jpgPrimer on kõige vanem ja tema suurim semu on teadagi läbi aegade olnud QuickStep. Need kaks on ka kõrvaloleval pildil koos tukkumas. Seda on neile (ja meile) vahel ka väga vaja. Suur ja tugev Primer, hakkab kogu kambast silma nii tumeda maskivärvi kui lahedate vempudega. Ta on kõige vanem, kiirem ja osavam. QuickStep on välimuselt nagu paksude käppadega saksalambakoera kutsikas. Tegelikult on lühem kasukas ja sale keha vaid silmapete. Kaalult on just tema oma pesakonna kopsakaim ja nurrumootor võib alla jääda vaid Primeri omale. Meie kodu saab väga vaikne olema kui need kaks oma uue pere juurde lähevad.

Ning muidugi kuulub lahutamatult vanemate poiste hulka väike õekene. Meie valge sabatutiga QueNette. Kui tema tulevane pere kassipoegi vaatamas käis, siis käis Jannel otsuse langetamine kiiresti. QueNette lihtsalt on nii võluv, kui ta oma targa näoga tõsiselt otsa vaatab. Võtan isegi QueNette jaoks aega, sest ta vajab soojust, tähelepanu ning pikemat paitamist nagu kevadlilleke vett. Kui noorimad R-pesakonna kasvandikud meile elama kolisid, siis siirduski QueNette koos emmega nende tuppa. Seal, väheke noorematega, sujusid tema tütarlapselikud õrnad kiisumängud hoopis sulnimalt, kui koos mürakarudega. Nii ongi ta nüüd neile kui vanem õde ja jõudsingi oma jutujärjega sujuvalt noorimateni välja. R-pesakond elab nüüd juba pisut aega kasvanduses ja on oma vanaema Alizeé hoole all. Oskan nende kohta ka pisut lähemalt pajatada.

IMG_194.JPG

No nii! Sellel meeleolukal pildil siis istub suure vaeva nägija! Andres loodetavasti ei pahanda selle ülilaheda pildi postitamise pärast (sest Katrin lubas). Hiiglama suured tänud igatahes Andresele ja Katrinile kogu hoolitsuse ja abi eest. Te saite selle kassipojatralliga väga hästi hakkama ja ootame nüüd põnne vaatama juba meie juurde. Tegelikult selliseid ülimalt karvaseid kassipoegi polegi meil ammu olnud. Kaks vennakest muidugi tõmbavad kogu tähelepanu enda peale. Samas ainuke heledam lilla maskivärviga tüdrukuke ei jää ka teistest šarmi poolest maha. Kolm mõmmikut paterdavad koos teistega ringi ja kokku saigi 7 kassipoega! Kompame ilmselt oma väikese kasvanduse piire. Rohkem vast ei mahukski. Kui kõik on ärkvel ja elutoas täies mänguhoos, siis lahkub esimesena Isabella puhinal üles korrusele närve puhkama. Vahel Ilmatar näksab ülemeelikuid rahmeldisi hoiatuseks pepsist. Ryan eristub tumedama kasuka poolest ja on iseloomult ontlik sell. Valdab “kadumiskunsti” ja teda otsime aegajalt taga. Leides siis söögikausi äärest või diivani alt tukkumast. Tema vend Rodney on pisut tasasema iseloomuga ja rohkem omaette mängija. Ta ei rabele söögikausi juures vaid muinutab mõnuga Alizeé kaisus. Rebecca hüppab ja jookseb mis jõuab ning mõnikord päästab vaid madala laua alune teda Primeri tormakate käpapatsutuste eest. Nii meie igapäevane eluke praegu veerebki.

Külastasime kogu kambaga nädala alguses ka Miki Loomakliinikut. Loomaarst Nina Zaitseva vaatas järgemööda kõik 7 üle ja kuulutas kogu kamba terveks. Alustuseks läks lauale Rebecca ja siis ridamisi kuni kõige suurema Primerini välja. Primer kaalus 1kg 575g! Ja ta pole veel kolme kuunegi swoon Uuesti sai muuhulgas ka ussikuur tehtud ja oleme peagi teise vaktsiini jaoks valmis. Allpool siis ka Miki kliinikus tehtud pildid, kus kõik põnnid vabatahtlikult oma ussirohu tabletid sisse krõbistasid ja maiust peale sõid. Sellised toredad tabletid tegid mulle rõõmu ja kodused suuremad said ka omale mõned. Ei mingit vahutamist ja kõigil sai ussikuur tehtud.

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s