2018 World Show väikesed viperused

Juba varakult hakati kassimaailmas oktoobrikuu plaane tegema, sest seekordne World Show 2018 korraldamine oli Soome planeeritud. Nii tegin minagi mõningased ettevalmistused juba nii pool aastat ette. Nimelt andsid tuttavad soomlased märku, et Tampere hotellid täituvad kosmilise kiirusega. Jagasin kohe ka sellekohast infot meie Eesti Birmaklubi liikmetele ning broneerisin igaks juhuks ka hotelli. Ka Andre oli nõus minuga sõitma. Õnneks ta siis veel ei teadnud, et Tallinnas toimub vägev KHL hokilahing … täpselt samal nädalavahetusel (heh-heh-hee!). Sellegipoolest mees meie plaane ei muutnud ja tuli kenasti minuga Tamperesse. Kuna meie mõlemad pojad läksid Jokerit vs. Spartak mängule, siis jälgisime juba laevas loksudes nende sõnumeid, kuidas mäng kulges ja väravaid löödi. No asi seegi.

Eelmisel korral, kui osalesime Malmös Maailmanäitusel, oli meiega nooruke Isabella. Kuna siniste hulgas on alati tihe rebimine, siis otsustasin minna “kindla peale” ja registreerisin näitusele Mercedese. Jah, muidugi on temalgi konkurente olnud, aga enamikud siiski kehvemaid hinnanguid saanud. Soome vägev “rusettikone” Ipi oli juba selleks ajaks kõrgemas klassis kui meie. Selle tegime Ipi omaniku Minnaga juba varemalt selgeks. Tuttav norra kasvataja Sigrid ütles, et tal pole maailmatasemel kassi, kellega Soome sõita. Ega Mercedese paar jooksukat ka näituse välimusele just hästi ei olnud mõjunud. Suts nagu kasukat tahaks ju alati rohkem ja paarsada grammi kehakaalu, aga sellegipoolest sõitsime oma Mercedesega ikkagi kohale.

IC EE*Mercedes Sweet Katicat

 

Tampere Messuhallis oli 91 püha birma kassi!! 14 olid šokolaadimaskiga birmad ja nende hulgas WW17 ning WW13 tiitlite võitjad. Samas olid need isased madalamas klassis ja meie Tõnissonile poleks neist konkurente tulnud. Kahjuks oli naaberpuuris Norra kasvanduse Junior Winner tiitliga kena emane kiisu Catania ja tema just Mercedese konkurent. Kohtunik Michael Edströmi laual üritas Mercedes oma pepsi upitamisega kuidagi tähelepanu võita. Küllap järgmine jooksukas hakkas selle kassiparaadi mõjul juba tuure üles tõmbama. Catania oli seevastu noorem ja rahulikum. Mõlemale jätkus häid sõnu, aga kohtuniku kaalukauss kaldus seekord siiski konkurendi kasuks. Nii saime järjekordselt Maailmanäituselt taas hindeks Ex2. No vähemalt julgesime oma õnne proovile panna ja kassiga kohale sõita. Sel päeval anti minu suureks üllatuseks nii mõnelegi kaunile kiisule samasuguseid hinnanguid. Näiteks said WW17 tiitliga kassi mõlemad lapsukesed, kassipoegade klassis, hindeks Ex2. Igatahes tegime Catania ja Mercedesega ühispildi ning mina sellest Mersu väikesest kaotusest küll teab mis suurt numbrit ei tee.

WS2018_1

Seda reisi planeerides juhtus mul väike viperus hotelliga. Muutsin hotelli broneeringut nädalakese enne näitust, kui avastasin sobivama hinna ja asukohaga variandi. Vahel vabanevad hotellid, kui inimestel plaanid muutuvad. Järgmisel päeval sain sealt vastuse, et kõik lemmikloomadega toad on juba kinni!! Siis otsisin krõbedamate hindadega hotellide hulgast välja siiski veel ühe soodsama korteri. Kohale jõudes selgus, et meie maja ees toimub teeremont ja leidsime vaevaga autole sobiva parkimiskoha. Sellega polnud minu viperused veel läbi, sest pühapäeval pidi Eesti tiim minema ühispildile koos kassidega. Fotograafil oli aega ainult 5 minutise pausi ajal. Kui see välja kuulutati, siis võtsin oma Mercedese ja astusin halli teise otsa poole. Oleks pidanud vist jooksma, sest kui kohale jõudsin, olid klõpsud juba tehtud. Niisiis minu vana jalatrauma pärast jäid “kahemehed” pildilt välja.

Näitus ise oli soomlastel ju lausa suurepäraselt organiseeritud! Avamistseremoonia ja kogu suurejooneline korraldus nagu üks suur pidupäev. Nii palju vanu ja uusi sõpru sai jälle kohatud. Vahepeal lausa keel sõlmes, kui tuli pidevalt ümber lülituda soome-vene-inglise-eesti peale. Olin pühapäeval World Winner 2018 tiitlite jagamist vaadates lausa vaimustuses. Muidugi hoidsin kõvasti pöialt just birmadele ja eriti “naabritüdrukule” Ipile ning tema omanikule Minnale. Andre saatis mulle siis samal ajal sõnumi “Ma natuke närveerin!” ja itsitas minu kõrval istudes rahulolevalt. No jaa tüüpiline!

WW18 tiitli võitis üks Itaaliast kohale sõitnud uhkete tiitlitega birmadaam SP BW SW MW NW DVM DSM *RHODESIA DELLE NINFE DEL LAGO (SBI n) !! Tema kasvataja on meilegi mitmetelt näitustelt tuttav Cristiano Federico Sandon. Super! See jäi kahjuks ainukeseks birmaks seekord. Kokku valiti 26 kassi, kes selle uhke tiitli said. Ülitore kogemus ja palju palju palju imeilusaid birmasi täis nädalavahetus!!

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s