Tallinna tõukassinäitus ja Eesti parimad

16 ja 17 veebruaril toimus selle aasta esimene FIFe tõukassinäitus meil kodulinnas. Kuna noorukesi kasse on kasvandusel juurde tulnud, siis läksid avaklassi mõned omad kasvandikud ja muidugi nüüd juba “täisealine” lapsstaar Xara.

Esimese näitusekogemuse sai ka Eliisa laupäeval oma hurmava QuinTeniga. QuinTen Sweet Katicat on vahepeal ka juba potsakaks noorhärraks sirgunud ja tuli Tartust koos perenaisega näitusele “käppa harjutama”. Sinise maskiga poisi kohtunikuks oli Elena Zagorskaya Venemaalt. Kohtunik hindas QuinTeni sügavsiniseid silmi väga kõrgelt ja kiita sai poisi rahulik loomus. Tulemuseks Ex1 CAC. Noorhärra poseeris nii kohtuniku, kui perenaisega. Nii sain kenad pildid teilegi näitamiseks. Sellega polnud muidugi veel QuinTeni selle päeva katsumused lõppenud. Tuli veel mitmeid kordi enda ilu demonstreerida. Nimelt sooritas laupäeval kohtuniku eksamit Irina Aljas. Kõik birmad käisid ka tema laualt läbi. Lõpuks veel fotografeerimine koos väikeste üllatustega. Täitsa tegus päev sai sellest laupäevast. Aitäh sulle Eliisa kogu selle ettevõtmise ja vaeva eest! Nii tore oli sind ja QuinTeni näha.

Laupäeval oli ka teine Sweet Katicat kasvandik võistlustules. Väike Rebecca (kodunimega Pipi) võistles ei kellegi muu, kui meie Xaraga avaklassis. Kohtunik oli meil Jorge Gonzales-Redondo Hispaaniast. Väga põnev oli jälgida tema tööd ja nagu ka ise arvasin, läks sertifikaat Xarale. Pipi lühemate sokikeste tulemuseks Ex2, mis minule kui kasvatajale oli ootuspärane. Rebecca perenaine ütles seepeale, et tema jaoks on Pipi niiehknaa nr 1! Tänud armas Marion, Pipi ettevalmistamise- ja kogu armastuse eest, mida see kiisu sinu käest ohtrasti saab! Alumistel piltidel ongi siis mõlemad kaunitarid. Rebecca-Pipi vasakul ja Xara paremal.

Niisiis nagu juba selgus, sai meie Xara Ex1 CAC sertifikaadi, aga see polnud laupäeval temal veel kõik. Kokku oli näitusel 5 lilla maskiga püha birma kassi ja toimus värvi parima valik. Parimaks osutus meie Xara! BIV! Ta tegi seda jälle! Xara kutsuti tagasi ka emaste kasside võrdlusele. Kohtunik Jorge Gonzales-Redondo kutsus võrdlusele lausa 7 erinevat esimese kategooria emast kassi. Exotikud, 1 ragdoll ja isegi 1 pärslane! Pineva ootusaja aitas Xaral sisustada üks tore stuart, kes näitas Xarale numbrimärke ja “õpetas arvutama”. Kohtunik hakkas järgemööda kasse valima ja ära saatma. Pika ootamise peale tuligi otsus saata paneeli Xara! NOM BIS! Paneelis oli konkurendiks juba teise kohtuniku parim emane kiisu. Kahe kassi seis jäi alguses 1-1 ja lõpuks kolmas kohtunik otsustas emase ragdolli kasuks.

Pühapäeval olingi plaaninud osaleda näitusel ainult ühe kassiga. Selleks oli Xara ja tundus nagu tõeline puhkepäev võrreldes eelnevate näitustega. Seltskonda pakkus Eda oma kiftide kassidega ja siinkohal üks stiilinäide kuidas tema Fletcher kogu asjasse suhtus. Fletcher on muideks meie Timothy lapselaps…

IMG_5216

Xara kohtunikuks oli sel päeval Jorgen Billing Taanist. Kuna peale Rebecca olid kõik lilla maskiga kassid kohal, siis valiti taas värvi parim. See uhke tulemus tuli jällegi Xarale – selle nädalavahetuse teine BIV! Emaste kasside võrdlusel olid seekord lausa 8 kassi! Ilmselgelt oli Jorgen Xaraga vesteldes ja sussutades oma südame talle andnud, sest järgemööda saadeti teisi kasse minema kuni jäime kahekesi ühe kena exotiku omanikuga. Siis oli meil vist mõlemal juba ärevus suur, aga nominatsiooni sai jällegi Xara! NOM BIS! Allpool veel mõned pildid, mis Eda ja minu telefonidest kokku miksitud. Neid asjaosaliste emotsioone oli veelgi ja saime Edaga mõlemad omajagu naerda lol

Vahepealse ootusaja sisustas Xara muidugi iluunega ja kui paneeli aeg kätte jõudis, olin ka sellest Facebooki postituse jaoks pildi teinud. Bestil seekord uus emane kass võistlustules. Eelmise päeva võitja ei pääsenudki pühapäeval edasi. Seega Xara paneelis juba teist korda ja mõlema päeva kohtunikud parimaid hindamas-võrdlemas. Üllatuseks andis üks neist seekord hääle hoopiski exotikule ja seis jällegi 1-1. Taaskord kolmas kohtunik tekkinud olukorda lahendamas ja siis see juhtuski! BIS! Meie Xara võitis Best Adult female!

Selle nädalavahetuse “saagiks” oli veel Isabella ja Mateo auhinnad, mis pidulikult laupäeval üle anti.

Eesti Parimad Kassid 2018

GIC Mateo Medicat*SK – aasta parim isane 3 koht!

SC EE*Isabella Sweet Katicat – aasta parim emane 4 koht!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s