Uudiseid kevadisest Kaunasest

Eile õhtul hilja saabusime Kaunasest ja mõtlesingi kohe värsked muljed kirja panna. Nädalavahetusse mahtus ilusat kevadist päikest vaheldumisi külmade tuuleiilide ja hilisõhtuse vihmasabinaga. Sama heitlikud olid ka emotsioonid. Eelkõige põnevust, pisut ärevust ja muidugi rõõmu ning nalja nagu ikka.

Sweet Katicat kasvanduse elu keeb sellel kevadel täie hooga. S-pesakonna kaunid poisid liikusid juba oma pärisperede juurde. Mõned päevad tagasi astus kastraatide rivvi meie T-pesakonna issi Albafele’s Caesar. Aeg ongi juba küps uue aretusisase tulekuks. Meie Kaunase reisi eesmärk ei olnudki ainult kassinäitus, vaid uue kiisu koju toomine. Esitlen siinkohal meie sinise maskiga uhiuut poissi GR*Art of Feline Yoga. Seekord saabus kassipoiss meile Kreekast. Kaunasesse reisis Yoga koos oma kasvataja Georgios Dorgiakisega. Tema oli nimelt kutsutud Leedu näitusele kohtunikuks. Yoga vastu hakkasin mõnda aega tagasi huvi tundma just tema uhke sugupuu tõttu. Kasvanduse kodulehel selle pesakonna kassipoegade pilte veel ei olnudki. Yoga esivanematest on nimelt isa suguvõsas WorldWinner 2011 aasta võitja ja emapoolsetes liinides WorldWinner 2014 võitja. Lisaks veel palju vapustavalt ilusaid kasse. Viis Junior Winneri tiitliga kassi kolmes esimeses põlves. Vau, milline kuninglik sugupuu kokku pandud!! Saate seda ka minu kodulehelt uudistada koos nende uhkete kasside piltidega loomulikult. Võin ainult teha sügava kummarduse Georgios tööle ja annan endast parima, et väike Yoga meie juures end hästi tunneks. Samuti olen tänulik, et ta just minule oma aarde usaldas ja isiklikult Kaunasesse kohale “lennutas”.

Reede õhtul siis Kaunases saimegi oma Yoga-põnni kätte ja allolev pilt on juba tehtud laupäeva hommikul meie ööbimiskoha diivanil.

IMG_5930

Valisin ööbimiseks kena kahetoalise korteri. Mõtlesin loomulikult ka Xara peale, et oleks ikka ruumi kahel kassil uue olukorra- ja võimaliku stressiga toime tulla. Yoga oli hästi julge ja sõbrunes Xaraga kiiresti. Väike tegelane mängis õhtul juba täitsa muretult oma pehmete mänguasjade ja kardinatutikestega. Meie läksime laupäeval Xaraga näitusele ja Yoga jäi mõnusalt diivanile tudule.

Xara oli laupäeval juba avaklassis kolmandat sertifikaati hankimas. Kaunase näitus oli üsna väike (kokku 194 kassi) ja esimeses kategoorias kirjas ainult 27 kassi: 5 exotikut, 6 ragdolli ja 16 püha birmat. Ideaalne koht, kus on “võimalus võita”. Eestist olidki pika teekonna ette võtnud mitu püha birma kasvatajat ja ka Läti oli esindatud mitme imeilusa birma kassiga. Niisiis sai taas näha vanu tuttavaid ja muljetamist-jutustamist oli kuhjaga. Palju ilusaid kasse loomulikult ka. Minul avanes ka võimalus kahte Läti kasvanduse birma kassi esitleda. Abikäsi on mitme kassiga ikka vaja.

Laupäeval oli meie Xara kohtunikuks Stéphane Henry. Sellele kohtunikule on teoreetiliselt meie Xara juba nagu “vana tuttav”. Nimelt novembris, Tallinna näitusel, valis Stéphane meie noorukese Xara paneeli ja andis lisaks BIV. Nüüd polnud ühtegi teist lilla maskiga kiisut konkureerimas ja värvi parimat ei valitudki. Sellegipoolest kohtuniku parima kassi võrdlusel šokolaadkilpkonntabby- ja sinise maskiga emasega, läks taas bestile meie Xara! NOM! Nominatsiooni blanketile kirjutas prantslane armsalt Bonne Chance!!! Andre tegi mulle muidugi oma “rõõmsaid nägusi”, kui sellest uudisest kuulis. Paneelis jagunesid kahe kohtuniku hinded 1-1 ja kolmanda kohtuniku otsusega läks siiski võit vanemale, küpsemale kiisule. Kiirustasimegi kohe oma väikese Yoga juurde, kes meid nähes juba hüpetega oma rõõmu väljendas.

Pühapäeval oli meie kohtunik George Dorgiakis. Kuna laupäeval said Xaral CAC sertifikaadid kokku kogutud, siis tuli talle ka tiitel Champion. Seega oli meie 11 kuune Xara pühapäeval juba tibake kõrgemas klassis oma ilu näitamas. Eriti huvitav oli kuulata birmakasvatajast kohtuniku hindamise argumete ja ka kriitikat. CACIB sertifikaadi sai Xara kenasti kätte ja laupäevased konkurendid rivistati taas. Laigud-ja-triibud kiisu oli selle kohtuniku arvates keha poolest liiga väike ja jäeti kõrvale. Võrdlus läks edasi sinise ning lilla maskivärvi vahel. Kuna meie kohtunik töötas alles stažöörina, siis tuli appi veel teinegi. Pika kaalumise-arutamise peale pääses ikkagi paneeli meie nooruke Xara! NOM! Muidugi oli suur rõõm nominatsioonist ja üritasin ka mõned besti pildid teha! Siinkohal pean mainima, et kui paneelis võit taas vanemale kiisule läks, siis oli ta selle küll kuhjaga ära teeninud. Nimelt on viimasel ajal šokolaadimaskiga imekauneid birmasi üsna palju liikvel. Kõva konkurents ei lase mõnel kaunikesel niimoodi näituselavadel säradagi. Võitjakassi üks omanikest ütles, et nad ei plaaninud teda üldse näitustele viiagi. Milline kannatlikkus, planeerimine ja täpne ajastus. Tubli töö!

Meie asusimegi oma kiisudega koduteele. Kahene näitusepuur tagaistmel tegi algul kahehäälset mäu-mäu kontserti, aga siis võttis väsimus võimust ning pimeduses saabusime kahe unise kassiga Tallinna.

Allpool siis väike valik mobiiliklõpse nädalavahetuse sündmustest. Piltidel Xara oma kohtunikega ja Andre “oma kassiga”lol

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s