Juunikuu tegemised

Juunikuu on siiani tegemiste poolest väga tihe olnud. Nüüd saan pisut oma põhitööst hinge tõmmata ja suvepuhkust nautida. Meenutangi siin väheke kuu algul toimunud Tallinna kassinäitust. Osalesin seal tegelikult ainult ühe kassiga ja selleks oli Yoga. Viimasel ajal on kuidagi niimoodi lihtsalt läinud, et saan väheke oma kasvanduse miizelitele näitusepuhkust lubada. Mercedes, Ilmatar ja Rebecca kasvatasid omi põnne. Ehk siis Sweet Katicat T, U ja V pesakondi. Isabella kõrgeim Supreme Champion tiitel sai ka juba 2018 novembris vormistatud ning näitusekassi pension täiega välja teenitud. Nii juhtuski, et oli vaja groomida ainult nooruke Yoga. Sattusin kohe tema kasukast vaimustusse, sest erilist pingutust selle sättimine ei vajanud. Ilus, tihe ja korralik karvkate muutus väikese vaevaga veelgi kaunimaks. Esmakordset pesu ja föönitamist talus Yoga väikese eelarvamusega, aga peagi harjus toiminguga. Laupäeval, 6-ndal juunil, sai Yoga ühtlasi ka 6 kuud vanaks. Selle puhul oli tema transpordipuuril ehitud ja seal ilutses väike sünnipäevarosetike.

IMG_7408.jpeg

Kaaludes oma poole aasta kohta juba tublisti üle 3kg on Yoga puhul tegemist üsnagi pilkupüüdva kassipoisiga. Nii mõnigi Eesti birmakasvataja oli tulnud uustulnukat uudistama. Esitlesingi laupäeval Yogat rõõmuga nii pealtvaatajatele, kui kohtunikule. Norra kohtuniku Raymond Saetre arvates on Yoga väga kõrge kvaliteediga püha birma kass. Kõrvalt kohtuniku juurest toodi meie kohtunikule näha norra metskass. Väidetavalt oli tema kasukas palavusest pisut võidunud muljega, siis kiitis kohtunik isegi teisele kohtunikule Yoga superkena kasukat. Raymond naljatles, et sellel poisil nagu polekski palav… Meie kohtunikul esimeses kategoorias rohkem kassipoegi ei olnud ja saime nominatsiooni paneeli. Küllap kehvemas seisus kassi sinna ikkagi ei saadeta ja seetõttu olime tulemuse üle elevil. Besti ootamine kujunes sel päeval üsnagi kurnavaks nii kassidele kui ka omanikele. Palavuse tõttu lubati lahkuda nendel, keda paneeli ei valitud. Yoga lausa lõõtsutas ja käisime vahepeal õues tuulekest nautimas. Lõpuks sai ka see pikk ootamise aeg läbi ning tasus ära kuhjaga!

Tulemuseks BEST KITTEN! 

Pühapäev kujunes temperatuurilt pisut talutavamaks. Yoga kohtunikuks Itaalia kohtunik Laura Burani. Ka tema imetles Yogat ja küsis, kus kohast mina näitusele kohale sõitsin. Selgitasingi, et olen Eestist ja hoopiski kass pärit Kreekast. Siis viskas kohtunik nalja, et seepärast ongi Yogal kerge kuumust taluda. Kohtunik poseeris rõõmuga mulle selle blogi jaoks ja sussutas Yogat. Nii otsustas ka Laura Burani meie puraka kassipoja paneeli saata. Pühapäevase Besti tulemuseks sai samuti BEST KITTEN!! Lihtsalt uskumatu! Kas algaja õnn või vedamine?? Küllap seda näitab Yoga tulevik. Kuna kõik läks meil kenasti, siis rõõmustasime koos minu emaga, kes vapralt mulle seltsiks oli ja pikad päevad vastu pidas. Suured tänud temale abi ja seltskonna eest ning Felix klubile taaskord suurepärase näituse organiseerimise eest.

Võimalik, et just Yoga saabumine Eestisse sai põhjuseks, et Püha Birma Eesti Tõuklubi omaniku poolne domineerimine ei tahtnud kuidagi lõppeda? Nii meie suusad lõplikult risti läksidki ja Sweet Katicat enam sinna klubisse ei kuulu. Samamoodi Magnificent Meow kasvandus ja tean, et kogu olukorda ei kiida heaks ka paljud teised klubiliikmed (kes miskipärast ikkagi vaikida eelistavad). Igatahes hetkel klubi pisut lagunenud kujul ja mina tahan siinkohal teha hoopiski reklaami Jana Mölder kodulehele PÜHA BIRMA. Koduleht nimelt kajastab ka nende Eesti kasvatajate uudiseid, kes klubisse ei kuulu. Suured tänud Janale selle pikaajalise ja väga vajaliku töö tegemise eest!

Sellegipoolest läheb elu edasi. Hetkel naudib Yoga segamatult veel lapsepõlve oma semu UpsyDaisy seltsis. Nooruke TeddyBear siirdus nimelt oma uude koju Õismäel. Nende kenade inimestega tutvusin samal Tallinna näitusel ja Teddy elu tõotab tulla koos Viktoriaga lausa imeline! Allpool lisan veel mõned meie kodus tehtud sõbrapildid.

IMG_7496

IMG_7469

Veel on meil kasvanduses sirgumas pisikesed V-pesakonna põnnid. Kuna beebsude ema Rebecca Sweet Katicat elab “hooldusperes”, siis tatsavad nad praegu ringi Marioni kodus. Marion on mul juba kauaaegne väga hea sõber. Tema esimene birma on IC EE*Demi Sweet Katicat (kodunimega Amore). Amorele plaanisime omal ajal ka pesakondi, aga saatuse tahtel läks teisiti. Nüüd aastaid hiljem on lõpuks ometi Marionil kodus väiksed imelised nummipallid. Mina kasvatajana muidugi toetan igati ja käin “kullipilguga” neid imetabaseid tegelasi vaatamas. Kaunid nimed sai kenasti juba ära pandud ja värvuse poolest on tegu taaskord  “magusate šokolaadinööpidega”. Unistame Marioniga mõlemad, et saaks sealt ikka aretuseks mõne särasilma hoida. Tegu on CH IT*Albafele’s Caesar (kodunimega Sessu) viimaste järglastega. Tema juba ontlik kastraadihärra ja seega võimalused piiratud.

IMG_7518

Lisan siia pisut uduse pildikese nendest kaunikestest. Kassipoegade tüübi järgi otsustades tundub praegu, et Valentino (keskel) jääb vabaks ja ootab tulevikus lemmikukodu pakkumisi. Vesperil seevastu on juba naljaga pooleks öeldes “väike järjekord” tekkinud lol ning Vincent minu suurte unistuste-lootuste hellitaja.

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s