Suvelõpu kassipojad

Augusti lõpp oli meil taas väga ärevust tekitav. Oli oodata Isabella pesakonda ja tegin juba erinevaid matemaatilisi tehteid täpse kuupäeva arvestamiseks. Tavaliselt olen arvutanud paarituse viimasest päevast 9 nädalat ehk 63 päeva ja sealt edasi juba algab ootamine. Tuttava veterinaariga sellel teemal arutledes soovitas ta arvestada kohe esimesest päevast…? Ühes teises loomakliinikus jällegi olid veterinaarid seda meelt, et pesakonda võid oodata kuni 70-nda päevani. Ühesõnaga olid võimalikud igasugu variandid ja muuhulgas olin valmis üllatusteks. Isabella on üldse kehvasti tiineks jäänud ehk väga valiv oma partnerite suhtes. Nii tuli ka seekord proovida korduspaaritust, et mingit tulemust saada. Niisiis olin valvas juba neljapäevast ja reedel sai igaks juhuks ka röntgenis käidud. Pilt näitas kolme kassipoega ja ärevus kasvas nädalavahetusel iga päevaga. Keda ei ilmunud olid just need kolm, kes pildilt selgelt paistsid… Pidasin nõu oma kasside “ihuarstiga” ehk minu kasvanduse kauaaegse veterinaari Olga Sjatkovskajaga. Koos otsustasime, et viimase piirina esmaspäeval tuleb kassipojad ilmale tuua. Nii ka läks, et Isabella poegimine jäi miskipärast pooleli ja operatsiooni käigus sai ta ühtlasi steriliseeritud. Seega oli Sweet Katicat kasvandus jõudnud X-pesakonnani. Väikesed tüdrukud ja poisipõnn said omale järgemööda nimed. Mitmete sõprade soovitusel oli nagu “must be” nimeks – Xena. Poisikese nimi tuli, kui tal silmakesed avanesid. Seda arukat pilku kohates sobiv nimi Xavier leitud. Kõige keerulisem oli erilise x-faktoriga tüdrukule nime leidmine. Kirjutasin küll kodulehele, et tema jääb ilmselt koju. Sellele vaatamata tõusis erinevate kasvanduste huvi ja küsiti tema kohta infot. Kuna tüdrukud väga sarnased, siis tahtsin panna ka ligilähedased nimed. Nii tuligi lõpuks pähe Xenia. Armsad ja lihtsad nimed seekord.

X_1week5days

Kogu selle Isabella tralli kõrval küpses tasapisi ka Ilmatari üllatus. Kõhuke oli tal väga väike ja arvasin, et heal juhul tuleb meile lisaks Y pesakonnana üksiklaps. Isaks oli ju seekord noor kogenematu poiss QuinTen Sweet Katicat. Ilmatari tiinuse algul arvasin isegi, et paaritus ei õnnestunud. Kuna Isabella poegimise “matemaatilised tehted” siiski rohkem minu algset versiooni kinnitasid, siis arvasin, et ka Ilmatari üllitis saabub hiljem. Nii läks tema aeg sujuvalt juba järgmise nädalavahetuse peale. Laupäevaks oli meil tegelikult juba kokku lepitud Valentino Sweet Katicat transport Riiga. Lubasin nimelt toredale leedukale, et sõidame jupikese talle vastu. See naisterahvas pabistas, et Vilniusest Tallinnani ja tagasi sõita on tema jaoks suur katsumus. Nende tütar ei mallanud enam kauem oma kullakest oodata. Nüüd pidin Ilmatari jaoks igaks juhuks kellegi valvesse paluma. Vanem poeg Raigo lubaski silma peal hoida ja üks armas sõber kohe appi tõtata, kui peaks asi kriitiliseks pöörama. Ootamatu takistuse pärast lükkus meil sõit siiski pühapäeva peale ja minu suureks üllatuseks … kella viie paiku õhtul … tuli ilmale üks purakas kassipoeg. See oli muidugi väga meeldiv üllatus! Helistasin kohe ka Karinile, et näe kuidas juhtus ja olekski reaalselt tema abi vaja läinud. Seepeale ütles Karin, et “pane tähele teine tuleb veel!” Ootasin muidugi veel ja nii juhtuski. Siis helistas juba Karin mulle, et tõmbas hommikul kaardipakist päevakaardi ja see näitaski kahe sündimist!! Vot sellised, pisut üleloomulikud ning sensitiivsed lood…Y_1day

Kassipoegade toas sai olema kaks pesa ja tähtsad emmed sõbrannatasid seal oma väikeste piiksudega. Kui kusagil piuks kostis, siis oli kohe kaks uurivat pead ninapidi juures lol Paar korda päevas käiakse meil nüüd elutoas suhtlemas ja siis vudinal oma toa ukse taha. Eile, siis kui “lastesõime” taas vaatama läksin, oli Ilmatari pesa tühi!!? Empsid olid kokku kolinud ja nahistasid seal üksmeelselt laste söötmise ning pesemisega. Sellist asja on muidugi varemgi juhtunud, et kiisuemad koos järglaseid kasvatavad. Seevastu mina nägin küll esimest korda, et need kaks diivat nii sõbralikult ühel meelel. Varemalt tavatsesid nad ikka sähiseda, kui teine lähedusse sattus. Nüüd paistis, et sõjakirved maha maetud ja lastehoid jagatud. Mis mul selle vastu olla saab? Rohkem hoolt ja piima kõigile.

 

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s